Pokud trpíte problémy se spánkem, zamyslete se nad touto jedinou věcí

Zdroj: Shutterstock

Podle doporučení lékařů bychom měli prospat zhruba třetinu každého dne. Ano, přesně to je oněch osm hodin, které mnoho z nás zkracuje na šest. Někteří však nedobrovolně. A když se špatně vyspíme, jsme nevrlí, a hlavně neproduktivní. Co s tím?

Existuje celá řada tipů, které radí, co dělat pro zdravý a dlouhý spánek. Člověk by se měl unavit, mít pravidelný režim, nejíst příliš mastného jídla. Jenže někdy ani tak nedokážeme v klidu spát celou noc.

Přerušovaný spánek pak někteří lidé řeší prášky na spaní, nebo ho neřeší, což ale vede k psychickým i fyzickým problémům. Možná ale existuje cesta, jak tyto problémy vyřešit. Je totiž celá řada nápojů, které s klidným spánkem pomáhají.

Teplé a mandlovém mléko

Teplé mléko se používalo už před dávnými lety. Naši předci ho označovali za nápoj, který je odvede do snové říše i na několik hodin. Některé výzkumy sice tvrdí, že to je nesmysl, nedávné studie ale ukazují opak.

Teplé mléko obsahuje velkou část aminokyselin. Po něm se mnoho lidí cítí ospale. Mandlové mléko má navíc vysoký obsah hořčíku, který pomáhá s klidným spánkem. Pokud spíte špatně, kupte si mandlové mléko a před spánkem si jednu skleničku ohřejte.

Kozlík lékařský, heřmánek a meduňka

Bylinkový čaj dokáže uklidit a uvolnit tělo. Díky tomu pak budete lépe spát a v noci se nebudete budit. Existují ale specifické bylinky, z nichž byste si čaj měli připravovat.

Na klidný spánek působí podle vědeckých výzkumů nejlépe meduňka, heřmánek, který je uklidňující a pomáhá i s jinými problémy než s nespavostí, nebo kozlík lékařský. Ten se používá i v přírodních lécích na léčbu nespavosti.

Kokosová voda

Možná vás překvapí, že se na tomto seznamu objevuje právě kokosová voda. Podle mnohých informací jde totiž o nápoj, který by měl tělu dodat energii. Kokosová voda ale obsahuje také mnoho látek, které mohou pomoci s klidným spánkem.

Nápoj obsahuje vápník, hořčík, celou řadu vitamínů, a pokud si ho dáte při fyzické zátěži, dokáže vás nakopnout. Pokud ale sklenici kokosové vody vypijete před spaním a budete jen klidně ležet, pomůže vám se zrelaxovat.

Banánové smoothie

Banán obsahuje celou řadu vitamínů a látek, které podporují klidný spánek. Takové smoothie vytvoříte úplně snadno, navíc ho v tomto případě můžete smíchat s dalšími tekutinami, které pomáhají se spánkem.

Nalijte do mixéru trochu mandlového mléka nebo kokosové vody, přijdete banán, trochu medu nebo javorového sirupu a vše dobře promixujte. Během několika minut máte hotovo a kromě toho, že se vám bude lépe spát, si pochutnáte.

Třešňový džus

Pokud jste milovníkem sladkého, před spaním vás potěší sklenice čistého třešňového džusu. Studie prokázaly, že právě tento nápoj dokáže tělo zklidnit a pomoci se spánkem.

Podle všeho za to může melatonin, o kterém je známo, že reguluje spánkové cykly. Pokud tedy v noci špatně spíte, některý z těchto nápojů by vám měl pomoci.

Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz