Sushi terorismus: Nechutný trend, který japonským restauracím sebral hosty

Zdroj: Shutterstock

Japonsko během února a března postihl trend nazývaný v médiích „sushi terorismus“. Mladí lidé se rozhodli následovat výzvy sdílené na sociálních sítích, které nabádaly k olizování jídla v restauracích a plivání do něj. Několik jedinců bylo dokonce v souvislosti se situací zatčeno.

Sushi terorismus se nejčastěji týkal running sushi restaurací. Úkol majitelů sociálních sítí byl jasný: vzít si z pásu jídlo, plivnout do něj nebo ho olíznout, a pak ho vrátit zpět na pás, aby mohlo cestovat k dalším nic netušícím lidem.

Při tom všem se samozřejmě člověk natočil a výsledek pak zveřejnil na svém profilu s pobídkou pro další jedince, aby ho následovali. Výzva pobouřila veřejnost a mnoho restaurací s ní mělo problémy.

Olizování jídla i společných omáček

Na internetu byla sdílena celá řada videí, které dokazují, že výzva ze sociálních médií se uchytila především u mladé generace. Na jednom z klipů je vidět, jak zhruba osmnáctiletý mladík úmyslně ničí jídlo v restauraci.

Nejprve olizuje společnou sójovou omáčku, která je připravena pro hosty na každém stole. Následně olízne okraj několika šálků a vrátí je zpět do společné hromádky. Nakonec pak nasliněným prstem přejede po sushi na páse.

Podle serveru New York Times bylo několik dospělých osob přistiženo při činu a zatčeno. Někteří další lidé pak byli vyslýcháni kvůli zveřejněným videím, na kterých se sushi terorismu dopouští. Je ale prakticky nemožné potrestat všechny.

Nechutný trend

Na sociálních sítích se objevilo mnoho komentářů od lidí, podle kterých je nový trend velmi nechutný. Ty dokazují, že měl velký dopad na všechny running sushi restaurace, které se skutečně setkaly s nižší návštěvností.

Mnoho osob totiž na internetu uvedlo, že dokud trend neupadne v zapomnění, do podobných restaurací raději chodit přestanou.

Dnes se již hosté do restaurací pomalu vrací, je ale jasné, že výzva ještě nebyla zcela vymýcena.

Zdroj: The Guardian, Independent, New York Times, TiKTok

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz