Nyotaimori: sushi z nahého ženského těla

1-39565757
Nyotaimori neboli sushi na nahém ženském těle (zdroj: samphotostock.cz)

Sushi je u nás velmi oblíbeným pokrmem, přičemž lze vyzkoušet i nyotaimori, což je tradice konzumování jídla z nahého ženského těla.

Kde se vzalo sushi?

Sushi patří k nejznámějším pokrmům japonské kuchyně. První zmínky o něm pocházejí už z roku 718, ale všeobecně se říká, že je ještě mnohem starší. V současné podobě ale vzniklo až v 15. století. Dlouho se přitom jednalo o jídlo rozšířené pouze na Dálném východě, což se ale později změnilo. V posledních desetiletích tak sushi miluje i spousta Čechů a ochutnat ho lze na mnoho způsobů.

Co je nyotaimori?

Existuje mnoho druhů sushi, z nichž mezi nejznámější patří maki, nigiri anebo temaki. Ačkoli se tyto varianty odlišují použitými ingrediencemi, liší se také způsoby servírování. Mezi nejzajímavější a zároveň nejbizarnější patří nyotaimori, což je servírování sushi z těla nahých žen. Tato tradice pochází z japonské prefektury Ishikawa, kde se praktikuje dodnes.

Porce sushi na nahém ženském těle zřejmě vznikla v samurajském období a má souvislost také se subkulturou gejš, což jsou profesionální společnice, která jsou na Západě mylně ztotožňovány s prostitutkami. Nyotaimori vzniklo podle některých názorů jako oslava po vítězné bitvě. Ačkoli samurajská kultura z Japonska dosti vymizela, tato praxe existuje i nadále.

Jíst lze i očima

V České republice se často používá pojem „kultura stolování“, protože, jak známo, člověk jí i očima a každému více chutná v příjemném prostředí. Nyotaimori je proto zajímavý způsobe konzumace pokrmů, ačkoli je fakt, že sexuální vzrušení může odsunout chuť jídla do pozadí. V každém případě se nepochybně jedná o zajímavý zážitek, na který jeho účastníci jen tak nezapomenou.

Zajímavosti o nyotaimori

  • „Nyotaimori“ znamená doslova „porce (jídla) na ženském těle“, v angličtině se mu nicméně říká „body sushi“.
  • Možná vás překvapí, že existuje i mužský ekvivalent, který se nazývá nantaimori.
  • Z lidského těla se nekonzumuje pouze sushi, ale třeba také sashimi, což je rovněž pokrm ze syrového masa ryb nebo jiných mořských plodů.
  • Kvůli nyotaimori nemusíte jezdit do Japonska. Specializují se na něj totiž i některé společnosti v ČR, a to především při společenských akcích.
  • Za tento zážitek si ovšem budete muset připlatit, protože se nejedná o právě nejlevnější záležitost.
Přidat na Seznam.cz