Je chlupatá mrkev bezpečná k jídlu? Co dělat, když ji najdete doma

Zdroj: Shutterstock.com

Možná si na to tak úplně nepamatujete, ale mrkev byla s největší pravděpodobností vůbec první zelenina, kterou jste jako malé děti ochutnali. A pokud jste rodičem, pak s námi budete souhlasit, že právě mrkev je zpravidla první volba, když se rozhodneme naučit děti na jinou stravu, než je mléko.

Mrkev je výborná, šťavnatá a bezesporu zdravá zelenina, která nachází uplatnění jak ve slané, tak i sladké kuchyni – vzpomeňte si třeba na tolik oblíbený mrkvový dort. Určitě i vám se už někdy stalo, že jste v lednici nebo ve spíži našli mrkev, která byla chlupatá. Co jste s ní udělali? Vyhodili ji, nebo spotřebovali?

Co dělat, když najdete chlupatou mrkev

Stát se to může. Prostě přijdete ke svazku mrkví a váš pohled spočine na chlupatém povlaku. Tedy by většinu lidí okamžitě napadlo mrkev vzít a vyhodit.

Je to ale opravdu nutné? Co jsou vlastně ty malé chloupky, které nás už na první pohled dokážou odradit od konzumace jindy tolik oblíbené zeleniny?

„Malé bílé chloupky, které rostou na vaší mrkvi, jsou ve skutečnosti malé kořeny, které jsou vyprahlé a potřebují vodu,“ vysvětluje tastingtable.com.

Je bezpečné takovou mrkev sníst?

Nyní si možná pohráváte s myšlenkou, jestli je bezpečné takovou mrkev sníst a nadále s ní v kuchyni pracovat, jako by se nechumelilo.

A odpověď zní: ano. Mrkev je stále naprosto bezpečná k jídlu. A to až do chvíle, dokud není slizká a dokud je pevná.

Také si všímejte její vůně. Pokud totiž i chlupatá mrkev stále pěkně voní, je to pro vás signál, že ji můžete zpracovat.

Samozřejmostí je takovou mrkev dostatečně umýt a zkontrolovat, že nepoužijete zasažené části – měkké, zčernalé a podobně.

Zdroj: tastingtable.com, heraldstaronline.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz