Gabriela Gašpárová promluvila o anorexii. Má za sebou velké váhové výkyvy

Zdroj: Nextfoto

Gabriela Gašpárová je modelka, kterou mnozí z vás možná znají jako jednu z účinkujících televizní show Love Island. Krásná Gabriela otevřeně promluvila o své temné minulosti, ve které bojovala s nepříjemným zdravotním problémem.

Prozradila, že trpěla anorexií, která jí pořádně zkomplikovala život. Vše začalo už v době, kdy byla Gabriela teprve dospívající dívkou. Váhové výkyvy ji doprovázely dlouhou dobu.

Ve čtrnácti letech měla anorexii

Bylo jí teprve čtrnáct let, když se u ní rozjela anorexie. V této době by dospívající dívky měly řešit první lásky a ne se potýkat s tak těžkým životním obdobím.

„Mám za sebou velké váhové výkyvy. Když mi bylo čtrnáct let, měla jsem anorexii a vážila čtyřicet kilo. Měla jsem kvůli modelingu potřebu být perfektní a stále jsem hubla, až to došlo do fáze, kdy jsem skoro přestala jíst a začala jsem mít zdravotní problémy,“ svěřila se o své minulosti deníku Super Gabriela Gašpárová.

Kvůli zdravotním problémům přišla o přátele

Zdravotní potíže v podobě anorexie se podepsaly nejen na fyzické stránce mladé Gabriely, ale i na její psychice. Tyto chvíle popsala jako velmi složité a těžké.

Přiznala se, že neměla na nic náladu a že tyhle její stavy byly důvodem, proč se k ní její přátelé postupně začali obracet zády.

Člověk si na to musí přijít sám

Podle Gabriely si člověk na svůj problém musí přijít sám a musí to být také on, kdo se rozhodne s tím začít něco dělat. Mladá modelka je toho názoru, že okolí s tím nikdy nic neudělá, vše je o daném člověku.

Hlídá se i teď

I když už je to několik let, co se Gabriela s anorexií potýkala, netají se tím, že i v dnešní době musí samu sebe hlídat, aby do problémů opět nespadla.

Musím hlídat, aby se to nezvrtlo, daří se mi to. Občas mám myšlenky, že se sama sobě nelíbím, ale už vím jak na to. Když to přijde, udělám něco, po čem se cítím lépe, dám si něco dobrého, jdu si zacvičit,“ řekla deníku Super Gabriela.

K přibírání na váze má údajně sklony. Proto hodně cvičí, aby si pohlídala figuru. Alespoň jednou do týdne si najde čas na návštěvu fitka, hodně u ní také dělá strava.

Zdroj: Super, Super

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz