Horoskop: S těmito lidmi do restaurace nechoďte. Sushi jedí vidličkou a kuře zásadně rukama

Zdroj: Shutterstock

Každé jídlo se dá jíst slušně a elegantně. Někdy je ale lehčí se najíst pohodlně, maso od kosti obrat rukama a po obědě si dát sprchu, protože jsme mastní až za ušima. Doma je to v pořádku. V restauraci by ale každý měl vědět, co se sluší a patří.

Ačkoli existují nějaká pravidla slušného stolování, někteří lidé je jednoduše dodržovat nedokážou. Pokud s nimi zajdete do luxusní restaurace, bude vám najednou připadat, že jsou to vlastně vidláci, kteří snad v životě nedrželi v ruce příbor. A nedej bože, aby došlo na hůlky!

Pokud máte kamaráda nebo partnera narozeného ve znamení Střelce, Kozoroha nebo Blíženců, raději si s nimi dejte romantickou večeři doma, kde se můžete přizpůsobit jejich prasostylu. V drahé restauraci byste se za něj totiž museli jenom stydět.

Kozoroha nikdo nepřeslechne

Kozorohové jsou lidé, které nikdo nenaučil jíst se zavřenou pusou. Mlaskání je pro ně typickým znakem, jenomže v restauraci to obvykle není úplně ideální. U polévky srkají, až další hosté v podniku leknutím nadskakují. A omáčku jedí zásadně lžící.

S trochou nadsázky Kozorohové v luxusní restauraci připomínají Shreka, který nejprve u královské tabule se srkáním vypil vodu na mytí rukou a následně ji pochválil jako vynikající polévku. Pak mu při napichování masa odletělo stehýnko přes půl stolu, tak to raději vzdal a pustil se do krocana rukama. Pokud by se někdy Shrek přetáčel do hrané verze, měl by hlavní roli jasnou právě Kozoroh.

Střelec zápasí dokonce i s příborem

Kozoroh sice nabírá omáčku s rýží na lžíci, to ale není nic proti tomu, co předvádí Střelec. Když před něj postaví talíř s jídlem, nejprve tři hodiny přemýšlí, jak se vlastně drží příbor. Doma mu obvykle stačí jen vidlička, tady má ale k dispozici i nůž a několik dezertních nástrojů, které nikdy v životě neviděl.

Pokud ho vezmete do čínské restaurace, nepočítejte s tím, že bude umět držet hůlky. Nejprve se pokusí sushi na ně napichovat, pak to ale vzdá a vezme si na pomoc raději vidličku. A ani jeho omluvný úsměv vás v tu chvíli neokouzlí, protože budete vnímat jenom to, jak se na vás ostatní dívají.

Blíženci na své chyby ještě upozorňují

Blíženci jsou jako u vytržení už u vchodu do podniku. Málokdy se jim totiž stane, aby je přímo číšník přišel usadit. Ve své oblíbené hospodě mají místo štamgasta a nikdy nemuseli řešit to, že si nemohou sednout tam, kam chtějí. Následně už při přípitku předvedou, že neví, jak držet skleničku na vysoké noze.

Když potom bojují s jídlem a odkládají vidličku, aby si pomohli rukama, ještě se svému chování hlasitě smějí a upozorňují na to, že tohle pro ně zkrátka není běžná večeře. Lidem okolo je to jasné i bez jejich vysvětlení. Vám nezbývá nic jiného, než sedět proti nim, červenat se a doufat, že Blíženec dojí rychle, abyste mohli tuto trapnou situaci brzy opustit.

Zdroj: Your tango, Pinkvilla, Newsroom post

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz