Body reset dieta: Jessica Simpson díky ní zhubla 45 kg. Podle odborníků není ideální

Zdroj: s_bukley / Shutterstock

Jessica Simpson bývala před lety idolem mnoha lidí. Měla dokonalou postavu, a kamkoli přišla, davy se za ní otáčely. Jenomže pak přišla tři těhotenství a závislost na alkoholu. Kráska nabrala mnoho kilogramů a trvalo dlouho, než se zase dostala do formy.

Trvalo to dlouhé roky, své závislosti se ale nakonec dokázala postavit. Sváděla zdánlivě nekonečné boje s váhou, v současné době se ale může pochlubit tím, že se jí podařilo shodit 45 kilogramů.

Kila konečně dole

„Celkem třikrát jsem přibrala a zase shodila 45 kilogramů. Už jsem nedoufala, že se takový okamžik objeví, ale je to tu, jarní prázdniny v bikinách,“ napsala herečka loni na svém instagramu, kde se pochlubila fotkou s dokonalou postavou.

Váhu nabrala Simpson především kvůli těhotenství. Začala proto dodržovat takzvaně body reset dietu, díky které se nakonec dokázala dostat na původní kilogramy.

Body reset dieta nespočívá pouze v tom, co člověk jí, ale také v nastavení správného režimu. Jessica začala denně chodit 6000 kroků, bylo jí také doporučeno se každý den minimálně na hodinu odpojit od veškerých elektronických zařízení.

V první fázi diety byla veškerá její jídla nahrazena zeleninovými a ovocnými smoothies. Následně byly do jídelníčku zařazeny saláty. Až po několika týdnech mohla Jessica jíst i běžná, nicméně dietní jídla, popisuje server Eating Well.

Zdravá, či nezdravá dieta?

Podle mnoha odborníků je body reset dieta pro tělo nebezpečná a není úplně nejvhodnějším způsobem, jak se pokusit zhubnout.

Vyměnit jídlo pouze za tekutiny může tělu v mnohém ublížit, stejně jako drastický a velmi rychlý úbytek váhy. Proto podle Eating Well odborníci radí spíše hubnutí postupné pomocí osvědčených metod, při kterém nehrozí jojo efekt.

Podle webu Marca si o Jessicu dělalo poté, co se pochlubila novou postavou, mnoho jejích blízkých starosti. Měli totiž za to, že takto rychlé hubnutí je známkou nějakého zdravotního problému.

Zdroj: Instagram, Eating Well

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz