Kebab podle Marthy Issové: Pochutnejte si na jídle, které tato herečka miluje

Zdroj: Profimedia

Herečka Martha Issová se umí otáčet nejen před kamerou, ale také v kuchyni. Dokázala to například v pořadu Pochoutky na talíři vysílaném Českým rozhlasem Region. Tam předvedla svůj originální recept na kebab, který si doma můžete připravit i vy.

Martha Issová je zastánkyní zdravé výživy. V minulosti dokonce společně se Simonou Babčákovou a Janem Budařem nazpívali písničku, ve které rodiče upozorňují, aby svým dětem doma vařili zdravě. Klip zveřejněný na YouTube se dočkal úspěchu.

Vaření ji baví a těší

Issová nebyla vždy zdatnou kuchařkou. S příchodem dětí se to ale změnilo. „Kouzlo vaření jsem objevila teprve s narozením Františky, do té doby jsem především ráda jedla. Ta chuť nasytit své potomky je zřejmě někde hluboce zakořeněná. Vaření mě začalo bavit a těšit,“ cituje její slova web Paní domu.

Martha dále dodává, že zbožňuje pohyb, v kondici se tak rozhodně udržuje i tímto způsobem. Nedělá ale nic pravidelně ani systematicky. Každý den se zkrátka najde něco, díky čemu je na nohou, a večer jde spát s dobrým pocitem.

Kebab podle Marthy Issové

Jedním z jídel, která Martha miluje, je právě kebab. Pokud si ho chcete doma připravit podle hereččina receptu, budete potřebovat kilogram najemno mletého hovězího masa, 4 středně velké cibule, svazek hladké petrželové natě, sůl, pepř, sladkou paprika a provensálské koření.

Maso stačí připravit na pánvi, nakrájenou zeleninu jemně osmahnout a vše zabalit do tortilly či chleba. Issová ale kebab nejraději servíruje na talíři se salátem.

Ten připravíte jednoduše z uvařeného bulguru, který ve stylu rizota smícháte s rajčaty a petrželí a zakápnete citronovou šťávou. Kebab podle Marthy Issové je zdravý a výživný a na jeho přípravě, jak vidíte, není vůbec nic složitého.

Zdroj: Český rozhlas Region, Paní domu, Echo24, YouTube

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz