Tuk na hrudi: Hubnutím se zbavíte nevzhledných faldíků. Zaměřte se na kalorický deficit a správné cviky

Zdroj: Shutterstock

Tuk má tendence ukládat se na různých částech našeho těla. Zatímco někomu se ukládá na zadečku, jinému spíše na stehnech. Výjimkou není ani tuk na hrudi, kterého se možná i vy chcete zbavit.

Tato oblast těla obsahuje mnohem více tukové tkáně než ostatní a není to způsobeno jen genetikou nebo přejídáním. Všichni máme tuk na hrudi, ale některým z nás se množství tuku právě v této oblasti zdá větší, než je zdravé. Jak se tedy tuku na hrudi zbavit?

Začněte dělat kliky

Kliky jsou perfektní pro lidi, kteří chtějí ztratit tuk na hrudi. „Je to proto, že tlačení těla nahoru pomocí paží pomáhá zpevnit svaly hrudníku tím, že svaly pracují tvrději,“ vysvětluje princip hoodmwr.com.

Kliky vám také mohou pomoci zhubnout tím, že vám pomohou získat lepší kondici, zvláště pokud jsou prováděny správně.

Zkuste bench press

Bench press je dalším skvělým cvičením pro ztrátu tuku na hrudi, protože procvičuje svaly hrudníku, tricepsy a ramena najednou.

Začněte tím, že si lehnete s rovnými zády na lavici. Uchopte tyč na šířku ramen. Než se pokusíte tyč zvednout, stáhněte lopatky k sobě a prohněte záda.

Jemně zvedněte tyč ze stojanu. Zhluboka se nadechněte, než spustíte tyč dolů k hrudníku, přičemž lokty držte v úhlu 45 stupňů, jak tyč klesá. Jakmile se tyč dotkne vašeho těla, pomalu ji zvedněte zpět.

Cvičení s kabelovým křížem

„Cvičení s kabelovým křížem pomáhá zpevnit svaly kolem hrudníku a pod pažemi,“ vyzdvihuje přednosti tohoto cviku healthline.com.

Postavte se zády ke stroji s rovnými boky a pomalu přitáhněte obě kladky k sobě. Pokud můžete, posuňte je úplně dopředu, dokud se vaše paže nezkříží do tvaru X. Opakujte tolikrát, kolikrát můžete, postupně zvyšujte váhu.

Roli při ztrátě tuku na hrudi hraje i kalorický deficit

Ve většině případů je tuk na hrudi výsledkem toho, že máte obecně příliš mnoho tělesného tuku. Tehdy je na místě zaměřit se na celkové hubnutí za pomoci kalorického deficitu.

„Není možné ztratit tuk pouze z jedné konkrétní oblasti těla, jako je hrudník,“ upozorňuje medicalnewstoday.com.

Kvůli genetickým odchylkám mají různí lidé tendenci snadněji nabírat a ztrácet tuk v určitých oblastech těla.
Při dodržování kalorického deficitu ale dojde k hubnutí, což povede ke ztrátě nadbytečného tuku a to nejen z oblasti hrudníku, ale i z jiných částí vašeho těla.

Zdroj: hoodmwr.com, healthline.com, medicalnewstoday.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz