Tahle lehká rybí polévka je vhodná i při keto dietě. Připravte si ji na Vánoce i vy

Zdroj: Shutterstock

Pokud držíte nějakou speciální dietu, nemusíte se bát, že se budete muset na Vánoce nějak omezovat. Mnoho jídel se dá udělat dietně a i klasickou štědrovečerní večeři si budete moci vychutnat. Například tahle rybí polévka je vhodná i při keto dietě.

Kapra můžete místo smažení zapéct, do salátu dát místo majonézy bílý jogurt. Kalorická štědrovečerní jídla se dají nahradit tak, aby nenarušila vaši dietu. Rybí polévka k tradičním pokrmům rozhodně patří a my vám poradíme, jak ji připravit zdravě.

Ryby ke keto dietě patří

Pokud dodržujete keto dietu, měli byste obecně ryby do svého jídelníčku zařadit alespoň dvakrát týdně, uvádí web Keto diet. Jsou totiž zdrojem kvalitních bílkovin, zdraví prospěšných tuků a celé řady vitamínů.

Obsahují minerální látky – zinek, fosfor, selen a především jód. Jsou velmi dobře stravitelné. O Vánocích si tak kapra rozhodně můžete dát bez výčitek, je pouze třeba myslet na to, jakým způsobem ho upravujete.

Zdravá rybí polévka

Na přípravu dietní rybí polévky budete potřebovat 2,5 litru vody, 3 kousky filetu z kapra, 180 gramů kořenové zeleniny, 2 lžíce másla, cibuli, sůl, pepř a muškátový oříšek.

Rybí filety očistěte a vložte je do osolené vody. Očistěte kořenovou zeleninu, pokrájejte ji na menší kousky a přidejte ji do polévky. Pak vše společně vařte, dokud ryba i zelenina nezměknou.

Zeleninu z polévky vyndejte, polovinu ji rozmixujte a zbytek dejte s pokrájenými rybími filetami zpět do vývaru. Rozmixovanou zeleninou pak polévku zahustěte, zjemněte ji máslem, dochuťte solí, pepřem a muškátovým oříškem a můžete podávat.

Polévka se zdobí petrželkou, můžete na ni navrch položit větší kus kapra pro svátečnější vzhled. Někteří lidé ji konzumují s osmaženými houstičkami, jelikož vás ale potom čeká druhý chod, na Vánoce se obvykle konzumuje samotná.

Zdroj: Top recepty, Pro ženy, Keto diet

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz