Maďarská rybí polévka halászlé se na našich stolech objevuje jen zřídka, a přitom chutná skvěle. Připravit ji není těžké

Zdroj: Shutterstock

Ne všichni jsou příznivci rybích pokrmů a jídel, ve kterých ryba hraje hlavní roli. Navzdory nelibosti mnohých by se ryby v našem jídelníčku měly vyskytovat pravidelně, ať už v jakékoli formě.

Pokud máte rádi polévky a nevadí vám typická rybí chuť, měli byste si doma připravit maďarskou rybí polévku – halászlé. Na přípravu není náročná a chutí dokáže příjemně překvapit.

Co je halászlé

Pokud jste o tomto pokrmu doposud neslyšeli, těžko budete vědět, co si pod ním představit. Web Prima FRESH popisuje halászlé jako ikonický maďarský kotlíkový recept obsahující různé druhy ryb.

Jednodušeji řečeno je halászlé rybí polévka, k jejíž přípravě se používá vícero druhů ryb – a tím se odlišuje od jiných receptů na rybí polévky.

Polévka založená na rybách

Ne všem jsou rybí polévky po chuti. Pokud vám ale nevadí, určitě byste ji měli ochutnat. Halászlé je založena hlavně na rybách, ale nesmí chybět i další ingredience, jako třeba cibule nebo paprika.

Web Česká televize radí tuto polévku připravit z následujících surovin: 2 cibule, rybí filety z jedné ryby, mrkev, celer, petržel, rybí vnitřnosti a hlava, ocet, 2 červené papriky, 2 chilli papričky, máslo nebo sádlo (tak akorát do hrnce), bobkový list, sůl a petrželová nať.

Jelikož by se v polévce měly objevit ideálně dva a více druhů ryb, máte-li tu možnost, použijte třeba kapra společně se sumcem, štikou, pstruhem či okounem.

Jak připravit halászlé

Ryby zbavte šupin, vykrojte jim páteř, včetně kostí. Vše kromě filetů uložte do hrnce. Přidejte koření, zalijte vodou a cca hodinu vařte. Mezitím filety osmažte na másle či na sádle, přidejte papriku a chvíli společně restujte.

Kořenovou zeleninu pokrájejte na kostičky, poté osmažte na sádle. Filety společně s orestovanou zeleninou a petrželovou natí dejte na talíř a zalijte hotovým vývarem.

Zdroj: Fresh.iprima.cz, ceskatelevize.cz, Apetitonline.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz