Syriana: George Clooney musel přibrat kvůli filmové roli. Každý kilogram navíc na sobě nenáviděl

Zdroj: ©Warner Bros/Courtesy Everett Collection / Profimedia

George Clooney je ve světě filmu legendou. Málokdo by neznal jeho zvučně znějící jméno. Vybavíme si ho nejen ve filmové roli, ale vídat ho můžeme na televizních obrazovkách také v reklamách. Není tajemstvím, že o něm tajně sní mnoho žen po celém světě.

Když nečekaně dostal roli ve filmu Syriana, měl jen měsíc na to, aby prošel nemalou proměnou. Jak se herec dokázal vypořádat s rychlým přibíráním na váze?

Jen měsíc příprav

Když se George rozhodl převzít roli Boba Barnese ve strhujícím filmu poté, co jiný herec vypadl, mu zbýval mu jen měsíc na nabírání kil.

V jednu chvíli jedl devět jídel denně, když se skrýval ve své vile na břehu jezera Como v Itálii a trvá na tom, že to bylo jedno z nejubožejších období jeho života.

Zábava? Rozhodně ne!

Herec se nechal slyšet, že se často setkával s názory lidí, že možnost jíst co chcete, abyste co nejrychleji přibrali kilogramy, musí být ohromná zábava.

On si to ale rozhodně nemyslí. Dokonce pronesl, že je to jako chodit každý den na soutěž v pojídání koláčů, které se vám ale velmi rychle přejí a nemůžete je ani vidět.

„Bylo mi mizerně, protože jsem byl v Itálii a netěšil jsem se na jídlo. Kdo se netěší na jídlo v Itálii?“ cituje hercova slova irishexaminer.com.

Nevzpomíná na to rád

Úkolem herce bylo přijímat co nejvíce kalorií, aby dosáhl požadované postavy. Ale jak Clooney několikrát upřímně zmínil, nebyl to příjemný zážitek.

„Mým úkolem bylo jíst tak rychle, jak jsem mohl, jak jen to šlo. Ale většinou jsem jen jedl, dokud se mi nechtělo zvracet a musel jsem si dávat pozor, abych nezvracel. Takže to byla moje práce. Měsíc jen jíst,“ řekl Clooney pro cheatsheet.com.

Ztratil smysl pro humor?

George Clooney je známý nejen svým šarmem, ale také smyslem pro humor. Žerty na natáčení jsou docela běžným jevem a Clooney je v nich mistr.

Miluje vtipkování o svých kolezích, ale když na to došlo na natáčení filmu Syriana, nebyl obvyklým vtipálkem, jak ho předtím ostatní znali.

Mohly za to kilogramy, které přibral. Necítil se dobře ve svém těle, měl problém s pohybem, jednoduše to nebyl on. Na natáčení s ním byl i další známý herec Matt Damon, který se nechal slyšet, že George mohl jen sedět. Nikdy ho prý v takovém stavu neviděl. Na své okolí působil, jako by měl depresi.

George se netajil tím, že každý kilogram navíc, který musel kvůli filmové roli přibrat, na svém těle doslova nenáviděl.

Zdroj: irishexaminer.com, cheatsheet.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz