Nakopněte svůj metabolismus: Nápoje, které vám pomohou hubnout i spalovat tuky

Zdroj: Shutterstock

Pokud chcete hubnout a spalovat tuky, potřebujete k tomu jednu důležitou věc: správně fungující metabolismus, který pošlape doslova jako hodinky. Jakmile se metabolismus příliš zpomalí, hubnutí se zastaví.

Naštěstí existují způsoby, jak metabolismus trochu pošťouchnout a nakopnout ho tak k lepšímu fungování. Pomoci vám mohou následující nápoje.

Co je to ten metabolismus?

„Metabolismus je termín, který se používá k popisu všech chemických reakcí spojených s udržováním živého stavu buněk a organismu,“ vysvětluje news-medical.net.

Výživa je klíčem k metabolismu. Cesty metabolismu spoléhají na živiny, které rozkládají, aby produkovaly energii. Tuto energii zase tělo potřebuje k syntéze molekul, jako jsou nové proteiny a nukleové kyseliny.

Čím metabolismus nastartovat?

Možná i vám někdy hlavou proběhla otázka, proč vaše kamarádka může spořádat vše, na co dostane chuť a na její postavě to není vidět, zatímco vy kolem čokolády jen projdete a kila už naskakují nahoru.

Za všechno může metabolismus. Metabolismus je rychlost, jakou tělo spaluje kalorie, a hodně z toho závisí na faktorech, které člověk nemůže ovlivnit – jako je pohlaví, věk a poměr svalové hmoty a tuku.

Funkci metabolismu může podpořit nejen strava, ale také cvičení. A když selžou i tyto dva faktory, můžete zkusit některý z nápojů, které váš metabolismus popíchnou k lepšímu výkonu.

Zelený čaj

„Zelený čaj se vyrábí z nefermentovaných listů a obsahuje vysoké koncentrace antioxidantů známých jako polyfenoly,“ popisuje doctor.ndtv.com.

Zelený čaj se zdá být tajemstvím na spalování tuků a zrychlení metabolismu. Pro maximální přínos pijte asi 3-5 šálků zeleného čaje denně.

Jablečný ocet

Ocet se již dlouho používá jako pomůcka při hubnutí. Nabízí mnoho zdravotních výhod, včetně ztráty váhy, zlepšení trávení a zrychlení metabolismu.

Jablečný ocet obsahuje složku zvanou kyselina octová, která může zabránit tomu, aby člověk nabíral tělesný tuk.

Nedoporučujeme popíjet jablečný ocet samotný, protože by mohlo dojít k popálení jícnu. Můžete smíchat dvě čajové lžičky jablečného octa s cca 400 ml vody a trochou medu pro oslazení.

Káva

„Káva je stimulant, který může zvýšit vaši klidovou rychlost metabolismu a zároveň potlačit vaši chuť k jídlu,“ odhaluje eatthis.com.

Zajímavost: pocit hladu, který můžete mít po vypití kávy na lačný žaludek, může být signál, že vám vaše tělo naznačuje, že kofein vyprchal a teď už je opravdu načase se najíst.

Zdroj: news-medical.net, doctor.ndtv.com, eatthis.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz