Gladiátor: Russel Crowe kvůli rolím podstupuje značné oběti. Hubne nebo nabírá desítky kilogramů

Zdroj: Profimedia

Herce můžeme rozdělit na dva druhy: na ty, kteří se nejsou ochotni obětovat pro roli a klidně se účasti v některém z filmů vzdají a na ty, kteří mají tendenci dát své roli vše, co v nich je. A mezi takové herce můžeme s klidným svědomím zařadit i jedno legendární jméno: Russel Crowe.

Málokdo ví, že už pro roli ve filmu Gladiátor zhubl 18 kilogramů. Ano, tohle byla přesně ta role, která Russelovi vynesla Oscara za nejlepšího herce. O několik let později však herec dokázal, že je ochoten pro roli obětovat vše a klidně i přibrat.

Nejdříve chtěl roli odmítnout

Jako herec jeho kalibru má Crowe relativně větší volnost, pokud jde o výběr svých dalších projektů, než mnoho jiných herců.

Když ho poprvé oslovili ohledně filmu Unhinged, držitel Oscara souhlasil se schůzkou s režisérem Derrickem Bortem, ačkoli měl v úmyslu film odmítnout.

Po přečtení scénáře ale začal postupně měnit názor. Nakonec dospěl k rozhodnutí, že se role ujme a to byl teprve začátek.

Chtěl to zahrát opravdu důvěryhodně

Russel Crowe je herec s velkým H, který se vždy snaží dát do své filmové role maximum. A jinak tomu nebylo ani v tomto případě.

„A i když pro Crowea bylo snadné uchopit příběh filmu, proměnit se v roli nejmenovaného muže, který začne zabíjet lidi po incidentu na silnici, byla úplně jiná výzva,“ doplňuje thethings.com.

Kvůli roli přibral 28 kilogramů

Výzvou pro něj nebylo jen ztvárnit muže, který se zhroutil a stal se z něj psychopat. Také se musel fyzicky proměnit v někoho, kdo vypadal, jako by se léta nikdy neobtěžoval zůstat zdravý.

Aby diváka přesvědčil a svoji roli zahrál opravdu autenticky, přibral neuvěřitelných 28 kilogramů. Prošel takovou fyzickou změnou, že z ní byl sám opravdu zaskočený „Nejsem si jistý, jestli bych to udělal znovu,“ cituje hercova slova express.co.uk.

Z vytesaného Gladiátora v obtloustlého maniaka

Když jsme viděli Russela ve filmu Gladiátor, nebyl pochyb o tom, že právě v této době byl ve své vůbec nejlepší životní formě.

Mnozí se pak nestačili divit, jakou změnou prošel kvůli roli ve filmu Unhinged. Stal se z něho maniak s velkým břichem, který měl do sexy bojovníka z arény opravdu hodně daleko.

Navzdory velké změně a opravdu vysokému přibírání na váze nás ale herec opět přesvědčil, že si právem zaslouží patřit mezi špičky ve svém oboru.

Zdroj: thethings.com, express.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz