Rekordmani ze světa zeleniny: Kapusta nebo obří celer vážící 22 kilogramů

Zdroj: Profimedia

Zelenina neodmyslitelně patří do našeho života. Nedáme na ni dopustit nejen pro svěží chuť, ale také pro nízký obsah kalorií a široké možnosti využití. Najdou se i tací, kteří zelenině propadli natolik, že se soustředí na vypěstování těch největších kousků.

Ano, i ve světě zeleniny se boří rekordy. Na seznamu těch nejúspěšnějších najdeme stovky rajčat vypěstovaných na jednom stonku nebo třeba obří dýně.

Celer, který vážil přes 22 kilogramů

Kupujete si někdy domů celer? Určitě jste si ale nikdy z obchodu neodnesli takový kousek, který by vážil přes neuvěřitelných 22 kilogramů.

Přesně tak velký a těžký celer se podařilo vypěstovat držiteli hned několika světových rekordů v gigantické zelenině.

Kapusta s váhou 12 kilogramů

Další rekord onoho muže, který se jmenuje John Evans, zahrnuje vypěstování té největší kapusty na světě.

„Evans vynalezl Bountea Growing System a to mu umožnilo pěstovat zeleninu tak velkou, že v současné době nemá konkurenci,“ odhaluje shared.com.

Kapusta, kterou před několika lety na své zahrádce vypěstoval, při kontrolním vážení ukázala neskutečných 12 kilogramů a pár gramů k dobru.

Červená řepa, která trhla rekord

John Evans se k pěstování zeleniny poprvé dostal v době, kdy mu bylo osm let. Tehdy ho babička brávala na svoji zahrádku.

Zatímco babička aktivně plela plevel, malý John se pustil do pěstování své první zeleniny, kterou následně prodával na trhu.

V dospělosti si mohl připsat další neuvěřitelný rekord. Na jeho seznam úspěchů se totiž po kapustě a celeru přidala také obří červená řepa. Vážila 19 kilogramů.

Nejvíce rajčat na jednom stonku

Dalším obrovským nadšencem do pěstování monstrózní zeleniny je i Douglas Smith. Britský zahradník sklidil téměř 7kilové rajče, ale to nebyl jeho poslední úspěch.

„Dvakrát za sebou Smith překonal Guinnessův světový rekord pro nejvíce rajčat pěstovaných na jednom stonku,“ píše washingtonpost.com.

Původně překonal dosavadní rekord 488 rajčat – který platil více než 10 let. Poprvé sám sebe překonal, když se mu podařilo na jednom stonku vypěstovat celkem 839 rajčátek.

Nadšený zahradník ale zašel ještě o pořádný kus dál. Podruhé překonal svůj vlastní rekord a vypěstoval neuvěřitelných 1269 rajčat na jednom jediném stonku.

Zdroj: shared.com, washingtonpost.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz