Mlčení: Liam Neeson zašel v hubnutí kvůli filmu příliš daleko. Rozpovídal se o drastické redukci hmotnosti

Zdroj: Profimedia

Irský akční herec Liam Neeson je známý tím, že každou svoji filmovou roli bere neskutečně vážně. Řadí se mezi ty herce, kterým na filmovém plátně uvěříte i ten sebemenší detail. Liam je také herec, který byl ochotný kvůli postavě ve filmu radikálně změnit svoji váhu.

Svého času dokonce jeho fanoušci začali mít pochybnosti, jestli za jeho nezdravou vizáží a nízkou tělesnou hmotností není něco víc, než jen snaha dokonale se vtělit do filmové role. Herec sám otevřeně přiznal, že v hubnutí zašel až příliš daleko.

Ztvárnil hladovějícího kněze

Nebylo to poprvé, co irská filmová hvězda kvůli roli proměnila svoji vizáž. Herci jsou často jako chameleoni a je mnohdy až neskutečné sledovat, co pro svoji roli dokážou.

Ostřílený herec potřeboval vypadat extrémně hubeně a podvyživeně, aby mohl důvěrně hrát roli hladovějícího katolického kněze zajatého v Japonsku.

„Pro roli v dramatu Martina Scorseseho Mlčení z roku 2016 herec zhubl neuvěřitelných 10 kilogramů,“ odhaluje ireland-calling.com.

Jeho vzhled vyvolával obavy

Jakkoli to pro film vypadalo dobře, v reálném životě naháněl oblíbený herec svým fanouškům strach. Kdykoli se totiž objevil někde na veřejnosti, nevypadal ani trochu zdravě.

Ztracených 10 kilogramů bylo na zkušeném herci opravdu hodně vidět. V té době si málokdo spojoval jeho úbytek hmotnosti s natáčením filmu.

„Pohled na křehkou a vyzáblou postavu vyvolal obavy o hercovo zdraví,“ píše irishpost.com. Fanoušci se začali strachovat, že je jejich oblíbenec nemocný.

Líbilo se mu, co se svým tělem dokázal

Liam Neeson přiznal, že byl sám v úžasu z toho, co se svým tělem dokázal. Líbil se mu pocit, že dokázal shodit tolik kilogramů.

Hubnutí doprovázela extrémní dieta, která podle herce nebyla ani trochu jednoduchá. My už jsme si však u herců takového formátu zvykli, že pokud potřebují kvůli roli přibrat, nebo naopak zhubnout, jsou schopni jít do velkých extrémů.

Herec ale zároveň přiznal, že s hubnutím zašel dále, než bylo zdrávo. Uvědomil si, že skutečně vypadá nezdravě.

O sociálních sítích nemluví kladně

Když se na sociálních sítích začaly objevovat zvěsti o tom, že je za hercovým hubnutím něco více než jen filmová role, velmi ho to pobouřilo.

Liam Neeson nepatří k fanouškům sociálních sítí. Nemluví o nich v dobrém slova smyslu, ba naopak je označuje za špatné médium. Sám nemá žádnou z populárních sociálních sítí.

Zdroj: ireland-calling.com, irishpost.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz