Kim Kardashian zhubla 7 kg za tři týdny tím, že vyřadila sacharidy. Odborníci však varují před zdravotními následky

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock

Asi nikoho nebaví držet dlouhé diety a radši by si užíval všechny chutě života. Radikální změny stravování mohou přinést výsledky za krátkou dobu, ale odborníci je zásadně nedoporučují.

Hlavně rychle

Dietologové varují, že když zkusíte rychlou dietu Kim Kardashian a vyřadíte veškeré sacharidy, abyste za tři týdny zhubli 16 kilogramů, můžete ve skutečnosti přibrat.

Jednačtyřicetiletá hvězda reality show snížila příjem kalorií a denně běhala na běžeckém pásu, aby se vešla do šatů Marilyn Monroe na každoroční módní událost Met Gala.

Opačný efekt

Doktorka Deborah Salvatore z Long Island University v New Yorku však varovala, že tento plán by mohl vést k opětovnému získání všech zhubnutých kilogramů a dalších navíc, protože někdo se prostě vrátí ke své staré stravě, místo aby si osvojil zdravější.

Na otázku ohledně rychlého hubnutí Kardashian řekla doktorka Salvatore televizi Fox News podle informací Daily Mail: „Rychlý úbytek váhy je často způsoben dehydratací, ale může to být i drastickým omezením, které může vést k poruchám příjmu potravy. Tyto typy diet nejsou udržitelné a mohly by vést k návratu váhy a několika kilům navíc.“

Pokud chceme zhubnout, neměli bychom podle ní přemýšlet o dietách, ale o změně životního stylu, kterou dokážeme dlouhodobě dodržovat.

Vyřazování celých skupin potravin není udržitelné a může vést k úbytku hmotnosti, po kterém následuje opětovné přibývání na váze, protože tyto postupy jsou příliš extrémní.

Zpomalení metabolismu

Její kolegyně Dr. Laura Feldman dle Daily Mail uvedla, že rychlý úbytek hmotnosti může také zpomalit metabolismus, což ztěžuje hubnutí, protože tělo nyní spaluje každý den méně kalorií.

Dr. Feldman upozornila, že kromě zpomalení metabolismu může dieta způsobit i nedostatek všech potřebných živin. Řekla, že vyloučení sacharidů může často vést k tomu, že se lidé cítí malátní, unavení a mají problémy se soustředěním.

Hazard se zdravím

Podle odborníků na zdraví je nejlepším způsobem, jak zhubnout, postupné omezování příjmu kalorií a aktivnější životní styl. Upozorňují, že rychlé redukční diety se doporučují pouze obézním lidem, ale nikdo by je neměl držet déle než 12 týdnů.

Lidé jsou obecně varováni, aby se nepouštěli do rychlých radikálních diet kvůli souvisejícím zdravotním rizikům. Těm, kteří jsou obézní, však může být doporučena velmi nízkokalorická dieta – jíst méně než 800 kalorií denně, která jim pomůže shodit kila.

Odbornice na výživu celebrit a specialistka na hubnutí Kim Pearson také varovala před extrémními dietami, které často vedou k následnému přejídání.

„Nárazové diety mohou způsobit nepravidelnost menstruace, ohrozit imunitu, vyčerpat hladinu energie a ovlivnit funkci trávicího traktu. Časem může vést ke ztrátě hustoty kostí, vypadávání vlasů a úbytku svalové hmoty. Existuje mnoho způsobů, jak mohou extrémní dietní režimy negativně ovlivnit naše fyzické i duševní zdraví,“ sdělila serveru The Sun.

Zdroj: dailymail.co.uk, thesun.co.uk
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz