Rekordy v pojídání: Takeru Kobayashi dokázal spořádat 8 kg kravských mozků

Zdroj: Profimedia

Rekordy se sbírají nejen za sportovní výkony, ale mnoho rekordmanů máme také ve světě jídla. Některé úspěchy, které se zapsaly do knihy rekordů, jsou bláznivé a mnohdy dokonce až neuvěřitelné.

Člověk by se až divili, čeho jsou druzí schopni. Dokázali byste například spořádat přes 700 gramů másla jen tak na posezení a ještě v krátkém čase? Nebo sníst více jak 30 živých švábů za časový limit jedné minuty?

57 kravských mozků za čtvrt hodiny

V roce 2002 se stal rekordmanem díky snězení 57 kravských mozků za 15 minut Takeru Kobayashi. Za časový interval pouhé čtvrt hodinky do sebe dokázal dostat neuvěřitelných 8 kilogramů kravských mozků.

Takeru Kobayashi, kterému se přezdívá „The Tsunami“, aktuálně drží rekordy v 8 soutěžních výzvách v oblasti stravování na mezinárodní úrovni.

„Některé z jeho rekordů zahrnují snězení 106 tacos za 10 minut a vypití 14 Twinkies za 1 minutu, stejně jako dvě samostatné výzvy v konzumaci rohlíků,“ doplňuje amica-international.co.uk

74 párků v rohlíku za 10 minut

Coney Island v New Yorku je známý svými párky v rohlíku již téměř století a každý rok se tam sjíždí mnoho soutěžících v pojídání párků v rohlíku z celého světa.

Nejznámější ze soutěží párků v rohlíku je každoroční Nathan’s Hot Dog Eating Contest. V roce 2018 se Joey Chestnut stal rekordmanem, když za 10 minut dokázal spořádat celkem 74 párků v rohlíku.

V současné době Joey Chestnut drží rekordy v řadě dalších velkých soutěží jedlíků, jako je snězení 141 vařených vajec za 8 minut nebo konzumace dvoukilogramového steaku včetně příloh za pouhých 9 minut.

30 000 hamburgerů za život

Kdo by dokázal odolat hamburgeru z McDonald’s? Jen málokdo, tu a tam si ho totiž dopřeje snad úplně každý.

Není pochyb o tom, že největším milovníkem této ikonické dobroty je Donald Gorske, který drží rekord v počtu zkonzumovaných Big Maců za život.

„Gorske jedl dva Big Macy téměř každý den po celá léta, což je k srpnu 2016 celkem 28 788 Big Maců,“ odhaluje rekord insider.com.

6 vajec za minutu

Abychom tu dnes neměli jen mužské rekordmany, musíme zmínit i ženskou zastupitelku mezi rekordy v jídle. Ženských rekordmanek mezi muži je sice málo, ale tahle držitelka hned několika rekordů si určitě zaslouží pozornost.

V roce 2012 dokázala Ashrita Furman oloupat a sníst šest natvrdo uvařených vajec za pouhou minutu, což znamená, že zkonzumovala v průměru jedno vejce každých 10 sekund.

I když by se mohlo zdát, že sníst šest vajec za minutu není kdovíjaké umění, berte v potaz, že si je Ashrita musela i oloupat.

Zdroj: amica-international.co.uk, insider.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz