Muž každý den pije sklenici moči a věří, že si tak vyléčil deprese a podpořil mladistvý vzhled

Zdroj: Profimedia

Harry Matadeen (34) z Hampshire začal pít moč v létě roku 2016, protože se zoufale snažil vyléčit deprese mnoha různými způsoby. Nakonec podle něj zabralo pravidelné pití 200 ml moči.

Pití moči mladý muž propadl

Matadeen, který byl ochotný pro zlepšení svého zdravotního stavu vyzkoušet cokoliv, uvedl, že po vypití moči pociťuje zajímavý pocit míru a je si jistý, že i vzhledově výrazně omládl.

Jeho radost z dobrého zdraví a pocitu, že mládne, mu kazí jeho sestra, která odmítla s veganem, který pije měsíc starou moč a omývá si s ní obličej, udržovat rodinné vazby. Sestře přijde jeho rituál odpudivý a nechutný.

Matadeen začal pít svou moč poté, co si přečetl o jejích údajných zdravotních přínosech. Pro dailymail.co.uk uvedl: „Překonalo to mé nejdivočejší představy, jak mocné to bylo, když jsem moč vypil. Ve chvíli, kdy jsem vypil moč, probudila můj mozek a odstranila mou depresi.“

Svůj přírodní koktejl si vyrábí kombinací měsíc staré a čerstvé moči a moč proto musí ukládat do skleněných lahví, které doma skladuje.

Mladík se podělil o své zkušenosti v knize

O svých zkušenostech s močí napsal i knihu, kde popisuje vlastní zážitky s urinoterapií, na kterou nedá dopustit. Přidává se tak k nemalé skupině podivínů, kteří jsou přesvědčeni, že je to ten nejlepší lék, který zabírá na vše od autoimunitních poruch až po chronickou bolest.

Mladý muž také poukazuje na skutečnost, že tyto léčebné postupy si osvojily i některé celebrity jako například zpěvačky Madonna a Kesha. Sám už se o urinoterapii začal zajímat před šesti lety a uvěřil dokonce i tvrzení, že se močí dá zabránit vzniku rakoviny, demence, srdečních chorob a mrtvici.

Rodinu nahradil stejně smýšlejícími přáteli

Nepochopil, proč ho jeho rodina za jeho životní styl odsuzuje a dodává, že má teď jen přátele, kteří jsou podobného smyšlení, jako je on. Svůj životní styl ještě obohatil o disciplínu v oblasti stravování a stravuje se pouze 1x denně. Praktikuje přerušovaný půst.

Samoléčitel je z moči nadšený a vychutnává si ji

Extravagantní samoléčitel tvrdí, že moč není na chuť tak špatná, jak si většina lidí myslí a čerstvá moč má neutrální vůni. Stará moč sice zapáchá, ale údajně má „rafinovanou chuť“, na kterou si člověk snadno zvykne.

Je na každém, aby si o slovech Matadeena udělal svůj názor.

„Pití staré moči oživilo můj obličej do jeho mladistvých let, a když si ji natřu na obličej, rozdíl je okamžitý a zřejmý. Moje pleť je mladá, jemná a zářící. Letitá moč je nejlepší potrava pro pokožku, kterou jsem doposud našel. Někdy, když jsem u pisoáru a nikdo se nedívá, vezmu si moč do dlaně, potřísním si obličej čerstvou močí, kterou vylučuji, a vetřu si ji.“

Názory lékařů však jeho nadšení nepodporují

Lékaři před podobnými praktikami varují a upozorňují na skutečnost, že nejsou žádné vědecké studie, které by zdravotní přínosy pití moči dokládaly. Naopak upozorňují, že tato údajné léčebná metoda pochází asi ze starověkého Egypta a způsobuje dehydrataci a možnost infikování se bakteriemi.

Lékaři pití moči jednoznačně nedoporučují. Obsahuje z 90% vodu a zbytek tvoří čpavek, soli, bakterie a další odpadní produkty. Orální použití je ještě mnohem horší než vtírání moči do pokožky.

Vzhledem k tomu, že ledviny fungují jako filtrační systém a močí zbavují těla toho, co nepotřebuje a je škodlivé, vracet znovu škodliviny do těla pitím odpadní moči nedává smysl. Lékaři se shodují v tom, že existuje řada lepších a osvědčených způsobů, jak se o sebe starat.

Zároveň od lékařů přichází varování, že použití moči může způsobit nevolnost, zvracení, průjem a nerovnováhu elektrolytů, která vede k dehydrataci.

Zdroj: healthline.com, dailymail.co.uk
Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz