Walt Disney: Než se stal úspěšným, padl až na samé dno. Byl tak chudý, že musel jíst jídlo pro psy

Zdroj: Boy Scouts of America, Public domain, via Wikimedia Commons

Dneska by jeho jméno neznal jen málokdo. Ne vždy se ale vyhříval na výsluní a jeho život ani zdaleka nebyl od prvního okamžiku úspěšný. Ba spíše naopak. Musel padnout na dno, aby se mohl dostat na vrchol.

Asi každý z nás ví, kdo to byl Walt Disney. Vždyť právě tahle dvě slovíčka i dnes svým způsobem doprovází naše děti. Proč si Walt Disney prošel peklem?

Kdo to byl Walt Disney?

Walt Disney byl americký filmový a televizní producent a showman, známý jako průkopník kreslených filmů, včetně Mickey Mouse, a jako tvůrce zábavních parků Disneyland a Disney World.

„Walter Elias „Walt“ Disney spolu se svým bratrem Royem založil Walt Disney Productions, která se stala jednou z nejznámějších filmových produkčních společností na světě,“ píše biography.com.

Jako dítě prodával obrazy

Disney se narodil 5. prosince 1901 v části Hermosa v Chicagu ve státě Illinois. Disneyho otec byl Elias Disney, irský Kanaďan. Jeho matka, Flora Call Disney, byla napůl Němka a napůl Američanka. Disney byl jedním z pěti dětí, čtyř chlapců a dívky.

Většinu svého dětství prožil v Marceline ve státě Missouri, kde začal kreslit, malovat a prodávat obrazy sousedům a rodinným přátelům.

Disney navštěvoval McKinley High School v Chicagu, kde navštěvoval kurzy kreslení a fotografování a byl přispívajícím karikaturistou pro školní noviny.

Prosadit se nebylo snadné

Jakkoli byl Walt Disney odhodlaný dosáhnout svých cílů, žádná víra ho nikam neposunula bez peněz na její financování.

Začal experimentovat s animační technikou pomocí vypůjčené kamery a knihy. Později se pokusil přesvědčit reklamní agenturu, aby přijala tuto novou techniku – ale neúspěšně.

Ve 22 letech již měl za sebou dva neúspěšné obchodní podniky. V té době také žil na pokraji chudoby. „Než se stal úspěšným, byl Walt Disney tak chudý, že musel jíst psí žrádlo, aby přežil,“ odhaluje stinné tajemství ifunny.co. Psí žrádlo totiž bylo levnější než běžné konzervy a Walt musel obracet každou korunu.

Ze dna na vrchol

Pokud mluvíme o muži jménem Walt Disney, mluvíme o člověku, který za svůj život musel překonat mnoho překážek, než se mu podařilo najít tu správnou cestu.

Trvalo roky, nežli se mu podařilo prosadit. Od vzniku legendární postavičky Mickeyho Mouse přes otevření zábavního parku Disneyland v roce 1954 až po nedokončený sen v podobě Walt Disney Wordl – zábavního parku, který po jeho smrti dokončil bratr Roy a otevřel ho v roce 1971.

Zdroj: biography.com, ifunny.co
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz