Zpěvačka JoJo trpěla anorexií. Své tělo trápila dietou, při které jedla jen 500 kalorií denně

Zdroj: DFree / Shutterstock

Stala se nejmladší sólovou umělkyní, která dosáhla čísla jedna s hitem „Leave (Get Out)“ v pouhých 13 letech. Kariéra zpěvačky započatá už v tak raném věku sice vypadala lákavě a mnoho dívek JoJo závidělo. Jenže dráha umělkyně nebyla vždy úplně jednoduchá.

Úspěch mladinké zpěvačky neměl dlouhého trvání, protože její tehdejší nahrávací společnost Blackground odmítla vydat jakoukoli novou hudbu. Důvod, pro který ji tehdy odmítli, započal obrovský problém.

Čím hubenější, tím úspěšnější

Zpěvačka se po letech rozpovídala o tom, jak ji tehdejší nahrávací společnost svým způsobem zatlačila do kouta.

Rozkaz zněl jasně: musela zhubnout, aby vypadala lépe, jinak hrozili tím, že její hudbu nevydají a tím skončí její kariéra.

„Bylo mi řečeno, že pokud nebudu vypadat tak, jak chtějí, moji hudbu nevydají,“ cituje slova zpěvačky JoJo mtv.com.

Přála si mít poruchu příjmu potravy

Sympatická hudebnice, která svoji kariéru úspěšně odstartovala už jako dívka na začátku puberty, otevřeně přiznala, že si přála mít poruchu příjmu potravy.

Otevřeně se svěřila, že chtěla udělat všechno pro to, aby se u ní rozvinula anorexie a ona hubla přesně podle přání agentury.

Začala žít s myšlenkou, že nevypadá dobře. Nároky na vzhled jsou nejen u zpěváků, ale potažmo u všech známých osobností, častým problémem.

„Možná jsem tak nechutná, že mě nikdo nechce vidět ve videu a ani se na mě nemůže podívat. To jsem si opravdu myslela,“ cituje JoJo insider.com.

Jedla jen 500 kalorií denně

JoJo zašla ve své snaze vypadat co nejlépe tak daleko, že si začala píchat injekce, které u ní měly potlačit chuť k jídlu.

Aby toho nebylo málo, trápila se hladem. Svému tělu dopřávala jen 500 kalorií denně, což bylo pro dospívající dívku žalostně málo.

Chtěla být volná

Po měsících bojů o to, aby se její kariéra znovu rozhýbala, se Jojo rozhodla podniknout právní kroky proti nahrávací společnosti ve snaze zbavit se její smlouvy.

Od nahrávací společnosti nedostala žádné peníze, nedošlo k žádnému finančnímu vyrovnání. To ale zpěvačce nevadilo. Přála si být volná.

Je z ní silnější osobnost

Zpěvačka kromě drastické diety svého času experimentovala s drogami a poddávala se alkoholu. To všechno ve snaze vypadat dobře.

Na tuto stinnou část svého života nevzpomíná ráda, na druhou stranu si ale uvědomuje, že je díky této zkušenosti silnější osobností.

Zdroj: mtv.com, insider.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz