Jameela Jamil otevřeně o svém těžkém boji s poruchou příjmu potravy: Byla jsem tak mladá a slabá

Zdroj: lev radin / Shutterstock

Nádherná tmavovláska na první pohled prožívá dokonalý život. Je úspěšná, slavná a krásná. Člověk by ale nikdy neměl dávat na první dojem. Za krásnou tváří a úsměvem od ucha k uchu se totiž skrývají roky náročného boje.

Jameela Jamil je britská rozhlasová moderátorka, která se proslavila díky roli v seriálu Dobré místo. Když se objeví na nějaké akci, vždy jí to sluší a je známá tím, že na sebe ráda obléká odvážné róby.

Jako teenager to neměla jednoduché

Porucha příjmu potravy se o tmavovlasou krásku poprvé pokusila v době, kdy procházela pubertou a dospíváním.

Tohle období je pro mladou dívku náročné samo o sobě, natož pak, když se musí potýkat ještě s problémy s jídlem.

Anorexie u ní začala, když jí bylo teprve 14 let. „Vše vypuklo poté, co se musela vážit před třídou kvůli školnímu projektu,“ dodává people.com.

Cítila se být úplně sama

Jameela zavzpomínala, že se v té době cítila být opravdu hodně osamělá. I to byl podle ní důvod, proč si dlouhé měsíce nikdo nevšiml, že se trápí.

Nikdo ji nesledoval, ona sama se neměla komu svěřit, proto u ní mohla anorexie přetrvávat opravdu dlouho. Nikdo se o mladou dívku tolik nezajímal, aby si něčeho všiml a ona zase k nikomu necítila takovou důvěru, aby se svěřila.

20 let bojovala s anorexií

Sympatická hvězda dokáže o svých problémech mluvit až nyní, ale nedělá jí problém být o této stinné stránce svého života hodně otevřená.

„Měla jsem poruchu příjmu potravy 20 let a nervové zhroucení, když mi bylo 26,“ svěřila se pro irishtimes.com.

Pohnuté představy o kráse

Jameela vyrůstala v Londýně a svěřila se, že vyčnívající kyčelní kosti pro ni byly známkou špičkové vizáže.

Když jí bylo 17 let, stala se účastníkem dopravní nehody, což zahýbalo její psychikou. Bohužel nehoda měla za následek omezenou pohyblivost, zraněnou páteř a přibírání na váze. To dívce, která si procházela problémy s jídlem, na psychice zrovna nepřidalo.

Do zrcadla se nedívá

Nyní se Jameela cítí dobře ve svém těle, alespoň v rámci možností. Netají se totiž tím, že nadále trpí tělesnou dysmorfií.

Přiznala i to, že se do zrcadla nedívá, když zrovna nemusí. Nechala se slyšet, že se do zrcadla podívá pouze ráno, když si nanáší make-up a poté zase večer, když si jej z obličeje smývá.

Neřídí se svým vzhledem, vnitřně bojuje s tělesnou dysmorfií a nesoustředit se na to, jak vypadá, jí pomohlo udělat obrovský pokrok v životě.

Zdroj: people.com, irishtimes.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz