Přírodní pomoc proti celulitidě. Zbavte se pomerančové kůže díky surovinám ze spíže

Zdroj: Shutterstock

Nevzhledné ďolíčky na kůži přidělávají vrásky na čele mnoha ženám. Celulitida nás dokáže potrápit v kterémkoli věku a dávno neplatí ani mylná domněnka, že by se tzv. pomerančová kůže týkala jen žen s nadváhou.

I vy tento estetický problém řešíte? Vadí vám celulitida, která ženy nejčastěji trápí na stehnech a zadečku? Nemusíte utrácet za drahé krémy nebo rádoby zázračná séra. Pomoc proti pomerančové kůži se nachází přímo u vás doma.

Proč vzniká celulitida?

„Hlavním viníkem vzniku celulitidy je nedostatek fyzické aktivity,“ píše boldsky.com. Celulitida má tendenci se tvořit v oblastech s nízkým krevním oběhem.

Mezi další příčiny patří dehydratace, vysoký index tělesné hmotnosti a pomalý metabolismus. Ať už je to ve vašem případě jakkoli (a na vině je cokoli), určitě se chcete nepěkných ďolíčků zbavit.

Pomoc proti celulitidě z vaší spíže

Existují suroviny, na které se můžete spolehnout, chcete-li se zbavit celulitidy. Mnoho z nich máte dokonce už teď doma. O jaké suroviny jde?

První z nich je tolik oblíbená káva. Věděli jste, že káva nejenže stimuluje průtok krve a lymfy, ale také podporuje regeneraci pokožky a detoxikuje pokožku?

Použijte čtvrt hrníčku mleté kávy a smíchejte ji se třemi lžícemi krupicového cukru a třemi lžícemi kokosového oleje. Následně směs použijte jako peeling, který po nanesení nechte na pokožce alespoň 5 minut. Opakujte ideálně třikrát do týdne.

Rajčata

Možná by vás to nenapadlo, ale i rajčata mohou být vaším spoluhráčem v boji proti celulitidě, která vás určitě trápí a kdo ví – třeba vám i sráží sebevědomí.

Jak víme, rajčata jsou plná lykopenu. „Lykopen může pomoci zabránit rozpadu kolagenu, který vede k celulitidě,“ vysvětluje helloglow.com.

Pasta vyrobená z rajčat se tak může stát perfektním pomocníkem ve snaze dostat pokožku do kondice a dát nevzhledným ďolíčkům sbohem.

Jablečný ocet

Někdo ho má doma, jiný ho už někdy někde viděl, ale netuší, jak a k čemu by ho vlastně mohl použít. Jablečný ocet je často přehlíženou, leč velmi šikovnou surovinou.

Už asi tušíte, že právem patří na seznam potravin, se kterými můžete vyrazit do boje proti celulitidě. Jak vám jablečný ocet může pomoci?

Měli byste vědět, že je jablečný ocet nabitý vápníkem, draslíkem a životně důležitými minerály, které odvádějí přebytečnou vodu z těla a napínají pokožku.

Smíchejte půl hrníčku jablečného octa s jednou lžící medu a jedním hrníčkem vody. Do roztoku následně namočte čistý vatový tampon a s ním poté poklepejte postižená místa. Nechte působit 30 minut, opláchněte a opakujte alespoň čtyřikrát do týdne.

Zdroj: boldsky.com, helloglow.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz