Černé tečky: Zbavte se jich podomácku. Peeling ze tří surovin zvládne připravit úplně každý

Zdroj: Shutterstock

Nepěkné černé tečky v obličeji nevypadají zrovna přitažlivě. Není se čemu divit, že ženy tolik trápí a snižují jim sebevědomí. Bez ohledu na to, jak dobře se o svou pleť staráte, prostě se někdy objeví. Zbavit se jich není vždy tak jednoduché.

Jistě jste si mohli všimnout přípravků a kosmetických produktů, kterých jsou plné reklamy i regály v obchodech. Cena je různá – některé stojí pár korun, jiné několik stovek. Kupovat je není potřeba. Pomoc proti černým tečkám se totiž ukrývá u vás doma. Za pár kaček.

Jedlá soda a voda

Jedlá soda je tak běžným kuchyňským přípravkem, že si možná neuvědomujete, že ji můžete použít i v boji proti černým tečkám v obličeji.

„Jedlá soda pomáhá neutralizovat jakoukoli nerovnováhu pH,“ vysvětluje readersdigest.ca. Také funguje jako exfoliant k odstranění nečistot, mastnoty a odumřelých kožních buněk.

Smíchejte dvě lžíce jedlé sody a dvě lžíce vody, abyste vytvořili pastu. Vmasírujte pastu na obličej, opláchněte teplou vodou a poté nezapomeňte obličej namazat krémem – soda vysušuje.

Peeling ze tří surovin

Ačkoli si dneska můžete koupit peeling na obličej v drogerii i v běžném supermarketu, můžete si ho zrovna tak vyrobit doma. Levněji a šetrněji k pokožce.

Co k tomu budete potřebovat? Hlavní roli v tomto domácím peelingu hraje hnědý cukr, med a citronová šťáva.

Smíchejte jednu lžíci hnědého cukru, dvě lžíce citronu a jednu lžíci surového medu. Směs poté naneste na obličej krouživými pohyby, pět minut masírujte, poté opláchněte a naneste hydratační krém.

Zlaté koření

„Kurkuma může být použita k odstranění černých teček,“ píše thehealthly.com. A to díky jejím antibakteriálním, antifungálním a protizánětlivým vlastnostem.

Dejte si ale pozor: běžná kurkuma způsobí zbarvení pokožky, proto je nutné použít kurkumu kasturi. Ta zbarvení nezpůsobí.

Smíchejte polévkovou lžíci kurkumy kasturi s jednou polévkovou lžící vody nebo kokosového oleje. Naneste pastu na obličej a nechte 10 až 15 minut působit, než ji opláchnete.

Peeling na celé tělo

Černé tečky nás sice nejčastěji trápí v obličeji, ale není žádným nevídaným jevem, že se mohou objevit i kdekoli jinde na těle.

Tehdy vám může pomoci tělový peeling, který si snadno vyrobíte doma. Smíchejte kokosový olej a cukr. Směs poté vmasírujte do pokožky, opláchněte a můžete použít i krém na závěr.

Zdroj: readersdigest.ca, thehealthly.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz