Cigaretová dieta byla nebezpečným výstřelkem své doby. Tabákový průmysl vydělával na touze žen zhubnout

Zdroj: Shutterstock

Že jsou někteří schopní „přežívat“ na cigaretách a pořádné dávce kávy není nic překvapivého. Najdou se mezi námi tací, kteří vyznávají velmi nezdravý životní styl. Při něm dávají přednost kouření a jiným špatnostem.

Pak jsou tu ale tací, kteří tento trend posunou zase o kousek dál. Ve snaze zhubnout se spoléhají na diety, které jsou bláznivé, až nebezpečné. Jednou z nich je cigaretová dieta, která patří k nejnebezpečnějším vůbec.

Štíhlá postava byla trendy

Štíhlá postava byla propagována jako ideální tělo ve 20. letech 20. století. Tehdy se k hubeným ženám doslova vzhlíželo.

Jejich fotky a dokonalé figury se objevovaly v reklamách i na titulních stránkách časopisů. Mohli jste je vidět všude.

Štíhlá postava v této době udávala trend. Toho se rozhodla využít nejedna značka cigaret, jak jinak, než ve svůj prospěch.

„Spustila dokonce reklamní kampaň,“ doplňuje soyummy.com. Ta byla od začátku bizarní, ale dokázala si najít své zastánce.

Raději cigaretu než sladkost

Známá značka cigaret se v rámci své reklamní kampaně snažila lidem vnuknout myšlenku, že pokud chtějí být štíhlí, musí dát přednost cigaretě před sladkostmi.

Tvrdila, že kouření cigaret je lepší než jídlo. Zdá se vám to naprosto bláznivé? Možná vás to překvapí, ale tehdy na svoji stranu získala mnoho naivních žen a dívek.

Tato značka spoléhala na sílu aktuálního trendu a lidskou touhu být dokonale štíhlý. Tento trend chtěla využít k tomu, aby zvýšila prodej cigaret.

Mohlo to fungovat?

Není žádným tajemstvím, že nikotin může z části omezit chuť k jídlu. Na tuhle myšlenku vsadila společnost svou horkou kartu.

„Nikotin v tabáku snižuje hlad,“ píše prezi.com. Cigarety tak měly nahradit jídlo, museli jste jich ale vykouřit poměrně dost.

Cigaretová dieta pak fungovala tak, že kdykoli se u vás dostavil pocit hladu nebo například chuť k jídlu, měli jste sáhnout po cigaretě.

Ta měla okamžitě zamezit veškeré chutě a přesvědčit vaši hlavu, že už vlastně nemáte hlad. Lidé, kteří tuto dietu naivně drželi, pak kouřili doslova o sto šest.

Velká zdravotní rizika

Ačkoli je cigaretová dieta považována za jednu nejnebezpečnějších na světě, dnes ji dodržují některé modelky, které se díky ní udržují fit.

Tahle dieta ale přináší více zla než užitku. Obecně je známo, že kouření škodí zdraví a rozhodně tuto dietu nelze doporučit pro hubnutí.

Zdroj: soyummy.com, prezi.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz