Připravte si domácí práškový kuřecí bujón pro případy nouze. Je to snadné

Praskovy_kureci_bujon
Zdroj: sasimoto / Shutterstock.com

V dnešní době, která klade důraz na zdravé stravování, je skoro hřích přiznat, že používáte kupované bujóny. Nebudeme si nalhávat, že kupované bujóny jsou zdravé, a tedy že na té kritice není něco pravdivého. Je lepší způsob, jak mít doma bujón a nemít černé svědomí. Domácí práškový bujón!

Dnes vám přinášíme recept na výborný domácí kuřecí bujón v prášku, který můžete mít uložený pro případy nouze, kdy nebudete mít po ruce čerstvý vývar.

Co budete potřebovat

Hned na začátku je třeba uvést, že se jedná o veganský recept, který je navíc nízkosacharidový, bezlepkový a lze jej využívat i při ketodietě.

Možná některé z vás tento popis odradil, ale autorka receptu slibuje, že budete chutí bujónu překvapení.

Na bujón si připravte sušené bylinky (rozmarýn, oregano, bazalku), sušený česnek, granulovanou cibuli, sůl a lahůdkové droždí.

Pokud neznáte lahůdkové droždí, jedná se o neaktivní kvasnice vyrobené z cukrové třtiny a řepné melasy, které jsou výborným zdrojem vitamínů, minerálů a bílkovin.

Postup přípravy

Přísady již máte, nyní je ještě důležitý jejich poměr. A využijeme k tomu hrníčkovou metodu.

Do mísy dejte 2 hrníčky nutričního droždí, třetinu hrníčku soli, čtvrt hrníčku sušeného česneku, čtvrt hrníčku granulované cibule, čtvrt hrníčku od každé vybrané bylinky a 2 polévkové lžíce pepře.

Veškeré připravené suroviny vložte do mixéru a rozmixujte na bujónový prášek. Ten poté jednoduše skladujete v kuchyni dle zásad skladování koření.

Tedy v uzavíratelné nádobě, daleko od zdrojů vlhkosti a ideálně na tmavém místě.

Prášek poté jednoduše vmícháte do vařící vody stejně, jako byste do ní dávali kupovaný bujón. Začněte menším množstvím a postupně přidávejte.

Nakonec sami poznáte, kolik množství prášku je potřeba na určité množství vody, aby to odpovídalo vašim potřebám a chutím.

Zdroj: Joy Filled Eats, Celostní medicína

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz