Přerušovaný půst: Tato dieta je oblíbeným způsobem, jak dosáhnout vytoužené postavy. Sází na ni i řada celebrit

Zdroj: Shutterstock

Přerušovaný půst je poměrně oblíbený druh diety, pro který se nadchlo již mnoho lidí. Obrovským lákadlem je v tomto případě fakt, že před sebou nemáte žádný přísně sepsaný jídelníček. Ačkoli je důležité, co jíte, nemusíte řešit počítání kalorií.

Při přerušovaném půstu dodržujete jediné pravidlo: jíte, když jíst můžete a nejíte, když je období půstu. Pro tenhle způsob stravování se nadchly i celebrity.

Přerušovaný půst alias 16:8

Zatímco 8 hodin můžete jíst v podstatě to, na co máte chuť a nemusíte se proto nijak nepříjemně omezovat, následujících 16 hodin nepozřete ani sousto.

Je to oblíbený způsob, jak dosáhnout redukce hmotnosti. Během osmi hodin sníte svůj denní kalorický příjem. Poté necháte tělo 16 hodin bez jídla.

Záleží na každém, jak si svůj denní harmonogram rozvrhne. Někomu vyhovuje jíst třeba od 8 hodin ráno a přestat ve 4 odpoledne. Jinému vyhovuje jíst od 10 odpoledne a s jídlem skončit v 8 hodin večer.

Jaké celebrity ho dodržují a proč?

Přerušovaný půst není nový výstřelek, ale rozhodně se v kruzích celebrit drží léta. Které známé tváře se stravují tímto způsobem a co je k tomu vede?

Jedním z herců je například charismatický Hugh Jackman, kterého fanoušci znají jako Wolverina. „Byl také mezi prvními, kdo začal dodržovat přerušovaný půst,“ informuje delish.com.

Hugh Jackman není jediný muž, který se stravuje v rámci půstu 16:8. Zmínit můžeme také Antoniho Porowski, Justina Therouxe nebo Benedicta Cumberbatche.

I španělská hvězda Elsa Pataky začala začleňovat do své rutiny cvičení a přerušovaný půst poté, co ho zavedl její manžel Chris Hemsworth – toho známe ze série filmů Avengers jako Thora.

Jennifer Aniston i jedna ze sester Kardashianových

Oblíbená herečka Jennifer Aniston odhalila svou zálibu v přerušovaném půstu v říjnu 2019 a řekla, že od začátku si všimla rozdílu v tom, jak vypadá a jak se cítí.

„Držím přerušovaný půst, takže ráno nemám žádné jídlo,“ píše o herečce marieclaire.com.au. Herečka nesnídá, pije jen celerovou šťávu a teprve poté přechází k jídlu.

Zapomenout nesmíme ani na jednu ze sester Kardashianových – Kourtney. I ta se svěřila, že je fanynkou přerušovaného půstu. Sdělila to svým fanouškům na sociálních sítích.

Zdroj: delish.com, marieclaire.com.au
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz