Hvězda formule 1 Lewis Hamilton dodržuje přísnou dietu. Podělil se o svůj běžný jídelníček

Zdroj: cristiano barni / Shutterstock

Na svém kontě má více jak 100 vyhraných závodů. Je sedminásobným mistrem světa a jeho jméno je ve světě motosportu nezapomenutelným pojmem. Ve Formuli 1 překonal mnoho rekordů a málokdo by nevěděl, o kom je řeč.

Jezdec Formule 1 Lewis Hamilton je oblíbeným terčem médií nejen pro své kariérní úspěchy za volantem formule stáje Mercedes, ale také proto, že je to momentálně jediný jezdec tmavé pleti. Jak se hvězda Formule 1 stravuje?

Dodržuje rostlinnou stravu

Málokterý fanoušek Lewise by nevěděl, že se jeho oblíbenec konzumuje rostlinnou stravu. Určitě tomu tak ale nebylo vždy.

Když začal svoji kariéru ve Formuli 1, tehdy se jako teprve 22letý mladík stravoval živočišnými potravinami.

K rostlinné stravě začal tíhnout až v roce 2018. Netají se tím, že výkony, které ze sebe vydává přímo na trati, z velké části ovlivňuje právě jeho stravování. „Rostlinnou stravu označil za jeden z klíčových bodů své konzistentní formy,“ píše menshealth.com.

Dodržuje přísnou dietu

Lewis Hamilton je několikanásobný mistr světa a jeden z nejslavnějších lidí v historii Formule 1. Aby mohl být dobrý, musí být na trati svěží.

Proto dodržuje přísnou dietu. Nikoho nepřekvapí, že se všichni jezdci F1 musí udržovat ve fantastické kondici.

To zahrnuje nejen správnou stravu, která je zasytí a dodá jim energii, ale která zároveň nezpůsobí, že by přibírali na váze a to mohlo ovlivnit jejich kariéru.

Co rád jí?

„Hamilton si ke snídani rád dává jídlo bohaté na bílkoviny,“ informuje sportsrational.com. Jeho oblíbeným snídaňovým jídlem je avokádo na toastu se smoothie.

Během dne si dá dvě až tři smoothie, o kterých se netají, že je zbožňuje. Smoothie plné rostlinných bílkovin považuje za perfektní rychlou a super zdravou svačinu, kterou si připraví během mrknutí oka a může si ji vzít kamkoli s sebou.

Má rád jednoduchá jídla

Kariéra Lewise si vyžaduje poctivý trénink, kterému se věnuje sám, nebo pod dohledem stájového trenéra. Je opravdu hodně vytížený, proto dává přednost jednoduchým pokrmům.

K obědu proto nikdy nepohrdne salátem plným zeleniny, miluje v něm avokádo a samozřejmě nesmí chybět rostlinné bílkoviny.

Nosí s sebou proteinové tyčinky, které mívá jako oblíbenou svačinku. Někdy ho můžete vidět, jak si dopřává hrst oříšků.

Zdroj: menshealth.com, sportsrational.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz