Shakira odhalila svůj extrémní trénink a stravovací rutinu. Takto se energická zpěvačka udržuje ve formě

Zdroj: DFree / Shutterstock

Kolumbijská zpěvačka, jejíž energetické hity zná doslova celý svět. Málokdo by nevěděl, kdo je Shakira. Ve videoklipech, na koncertech nebo fotkách od paparazzi – ať už tuhle sympatickou kudrnatou krásku vidíte kdekoli, můžete jen tiše obdivovat její figuru.

Shakira je maminka dvou dětí a letos oslavila krásných 45 let. Přesto by jí postavu mohla závidět kterákoli mladší žena. Není pochyb o tom, že na sobě známá zpěvačka tvrdě maká. Jak se udržuje v kondici?

Trénink šestkrát do týdne

Pokud jste si mysleli, že tajemství její fyzičky spočívá v tom, že si dvakrát či třikrát týdně zacvičí, pak jste se spletli.

Shakira je extrémistka a trénuje šestkrát do týdne. Její trénink se mění v závislosti na fyzických nárocích pracovního dne, který má před sebou.

Když má například během dne taneční zkoušky, dopřeje si po ránu jen lehčí formu cvičení a naopak. Má-li zrovna klidnější odpolední program, dá si pořádně do těla ranním cvičením.

Má osobního trenéra

Shakira trénuje pod dohledem odborníka. Její trenérka potvrdila, že na sobě opravdu tvrdě dře a odpočinek si dopřává jen v neděli.

Její trénink je rozmanitý. Zahrnuje nejen taneční lekce, ale také kruhové tréninky nebo silová cvičení. Pestrost je podle trenérky Anny Kaiser důležitá.

„Pro vaši mysl i pro vaše tělo je opravdu důležité důsledně střídat tréninky, abyste udrželi hlavu ve hře a nenudili se,“ cituje její slova prevention.com.

Jak se stravuje?

Shakira dává přednost vyvážené stravě, soustředí se na to, aby její jídelníček zahrnoval čerstvé a kvalitní potraviny.

Její strava zahrnuje především hodně bílkovin. K snídani si dává vejce nebo avokádo, rajčata a ovocné smoothie.

K obědu nejčastěji mívá rybu s hromadou zeleniny, miluje také různobarevné čerstvé saláty, které ji zasytí, ale zároveň nejsou příliš těžké do žaludku.

Pokud stíhá odpolední svačinu, dá si s chutí artyčokovou polévku. K večeři má opět rybu a zeleninu, kterou občas nahradí libovým masem.

Občas zhřeší

I natolik zásadová Shakira má ale dny, kdy si dopřeje něco nezdravého, co ani zdaleka nezapadá do její stravovací rutiny.

Její trenérka Anna Kaiser jí ale takové dny tu a tam schvaluje. „Rovnováha je opravdu důležitá. Mít jednou za čas chvíle, kdy je dovoleno podvádět, je také velmi důležité,“ cituje marieclaire.com.au trenérčino přesvědčení.

A co si Shakira dá, když se zrovna výjimečně v jídle tolik nehlídá? Neodolá kvalitní hořké čokoládě a vepřovým kotletám.

Zdroj: prevention.com, marieclaire.com.au
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz