Byla závislá na nezdravém rychlém občerstvení. Po překročení třiceti let změnila Cameron Diaz pohled na věc

Zdroj: Everett Collection / Shutterstock

Podíváte-li se na oblíbenou herečku Cameron Diaz, nebudete ani na vteřinu pochybovat o tom, že svá léta rozhodně umí nosit. Známá kráska, kterou jsme mohli vidět například ve filmu Prázdniny nebo Charlieho andílci, letos v srpnu oslaví nádherné kulatiny.

Ačkoli není u žen slušné udávat věk, Cameron si to rozhodně může dovolit. Oslaví „padesátku“ a to, jak vypadá, by jí mohla z fleku závidět kterákoli mladší žena. Co stojí za tím, že i v padesáti vypadá tak dobře?

V mládí se stravovala příšerně

Kdo by si snad pomyslel, že tahle známá herečka už od mladého věku vyznávala zdravý životní styl, protože celý život má skvělou figuru, byl by úplně vedle.

Sama Cameron by totiž okamžitě přiznala, že se v mládí absolutně nezajímala o to, co jí a jaký to má dopad na její zdraví.

Dokonce samu sebe označila za závislačku na rychlém občerstvení a netajila se tím, že se mnoho let stravovala právě tímto způsobem.

Oči jí otevřelo nejen napsání knihy

Cameron Diaz není jen herečkou, ale také spisovatelkou. Na svém kontě má knihy The Body Book: The Law of Hunger, Science of Strength, and Other Ways to Love Your Amazing Body a The Longevity Book: the Science of Aging, the Biology of Strength, and the Privilege of Time.

„Právě její knihy a jejich příprava jí naučily něco o tom, co to znamená dodávat živiny svému tělu pro optimální zdraví,“ vysvětluje eatingwell.com.

„Dobrá výživa může prodloužit život,“ píše Diaz v knize The Longevity Book . „To, co jíme, ovlivňuje, jak dlouho žijeme a jak se cítíme každý den, kdy žijeme.“

Může strava za její vzhled?

Herečka prozradila, že se o stravování začala více zajímat až v době, kdy překročila třicítku. Tehdy začala být svědomitá ve stravování a správné výživě.

Co tedy stojí za jejím vynikajícím vzhledem, který si udržuje i teď, kdy zanedlouho oslaví významný životní milník?

„V první řadě potřebujeme dobrou výživu, dobrý spánek a dobrou fyzickou aktivitu,“ cituje hereččino tajemství bonappetit.com.

Rozhodně ale nenabádá k přesvědčení, že vašemu tělu stačí, když si dvě hodiny zacvičíte ve fitku a pak zbytek dne prosedíte.

Podle Cameron potřebujeme neustálý pohyb periodicky po celý den. Pak se musíme naučit, jak se zbavit stresu. V neposlední řadě je faktem, že tělo potřebuje kvalitní palivo a oním palivem je vyvážená strava.

Zdroj: eatingwell.com, bonappetit.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz