Matt Damon odhalil svoji cvičící rutinu a dietní plán. Kdo ví, možná se díky němu stanete také mužem roku

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock

Kdo viděl sérii Jasona Bournea, musel zůstat v němém úžasu. Nejen úžasný výkon Matta Damona nebo jeho dokonalé tělo. Všechno bylo jedním slovem perfektní. Pokud jste neviděli, doporučujeme zhlédnout.

Matt Damon je oblíbený americký herec, talentovaný scenárista a šikovný producent. Proslul nejen díky již zmíněné ikonické roli Jasona Bournea v renomované Bourneově sérii. K průlomu jeho kariéry došlo ve filmu Dobrý Will Hunting, který získal devět nominací na Oscara.

Nejsvůdnější muž roku 2007

Matt je miláček žen a dívek po celém světě. V roce 2007 byl časopisem People vyhlášen jako Nejsvůdnější muž na světě.

Do role Jasona Bourna Matt vložil opravdu kus sebe. Příprava na natáčení i samotné natáčení filmů vyžadovalo skutečnou dřinu.

Není tajemstvím, že herec dodržoval přísnou dietu a také poctivě cvičil, aby získal dokonalou postavu. A nad tou pak ve filmu úžasem oněměla nejedna divačka.

Vyvážený poměr makroživin

„Dieta Matta Damona se skládá ze zdravé kombinace bílkovin, tuků a sacharidů,“ odhaluje drworkout.fitness.

Tato dieta mu pomohla nabrat na roli Jasona Bourna a dodržuje ji dodnes. Sní 2000 kalorií nízkotučných jídel denně.

Jeho jídelní plán je rozdělen do šesti jídel denně sestávajících z libových živočišných bílkovin, ořechů, proteinových koktejlů, celozrnných výrobků a zeleniny.

Matt dbá na to, aby se udržoval hydratovaný, a pitný režim opravdu pečlivě dodržuje. Za den vypije 2-3 litry čisté vody.

Jídelníček za jeden den

„Ke snídani si dává tři natvrdo vařená vejce a sklenici mléka,“ píše fitnessclone.com. Během dopoledne vypije jeden proteinový koktejl.

K obědu má nejčastěji kuřecí prsa, někdy libové hovězí maso. Doplní jej hromadou zeleniny, miluje čerstvé saláty. Přidá i zdravé tuky v podobě kousku avokáda.

Večeří lososa se zeleninou. Netají se tím, že jeho večeře bývají nudnější a chudší, což je dáno tím, že v noci nespálí tolik kalorií a nechce se před spaním přecpávat.

Co cvičí?

Aby se Matt udržel v kondici, musí si hlídat jídelníček a samozřejmě také tvrdě dřít v posilovně. Při přípravě na ztvárnění role Jasona Bourna dělal stovky kliků, dřepů, kliků a skoků.

Nebrání se ani cvičení HIIT, zejména tehdy, kdy nestíhá a potřebuje si dát do těla v krátkém čase. Cvičí i na speciálních trenažérech.

Zdroj: drworkout.fitness, fitnessclone.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz