Poznejte zázrak v podobě skořicového oleje

Zdroj: Shutterstock.com

V očích mnoha z nás využití skořice nesahá dále než do kuchyně. To ale není tak úplně pravda. Krásně voňavé koření není jen neodmyslitelnou součástí jablečného štrúdlu nebo příjemným „ocáskem“ v rajské omáčce, ale také přírodním zázrakem.

Už jste někdy slyšeli o skořicovém oleji? Pokud ne, je to velká škoda. Z tohoto omamného koření si olej můžete vyrobit i doma. Řekneme vám jak.

Čemu skořicový olej prospívá?

Skořicový olej prospívá našemu zdraví hned z několika důvodů. V první řadě mu nelze upřít pozitivní vliv na ledviny, které chrání před poškozením volnými radikály a toxiny.

Napadlo by vás, že skořicový olej může být nápomocný i lidem, kteří trpí cukrovkou? Jediná kapka tohoto oleje snižuje hladinu glukózy v krvi, nemluvě o tom, že stimuluje slinivku.

Proti depresím i pro zdravé srdíčko

Když se řekne deprese, mnozí protočí oči. Kdo totiž takovými stavy v životě neprošel, jen těžko se dokáže vcítit do kůže člověka, který depresí skutečně trpí. A takoví lidé hledají způsoby, jak nad nepříjemnými stavy vyzrát.

Možná vás to překvapí, ale i tady může pomoci skořicový olej. Vůně skořice totiž působí blahodárně na naše smysly. Zklidňuje mysl a pomáhá nám lépe snášet negativní pocity.

Určitě stojí za zmínku i pozitivní vliv skořicového oleje na zdraví našeho srdce. Ve skořicovém oleji se nachází nemalé množství vápníku a vlákniny – dvě cenné látky, které mohou tělu pomoci chránit se proti nemocem koronárních tepen nebo vysokému krevnímu tlaku.

Vyrobte si skořicový olej doma

Chcete si tento malý skořicový poklad vyrobit doma? Klidně můžete, nic složitého na tom není. Připravte si dvě celé skořicové tyčinky a vložte je do skleněné nádoby. Přelijte je olivovým olejem tak, aby byly všechny části tyčinek ponořené.

Nádobu uzavřete, umístěte ji na teplé místo a nechte ji tam cca 3 týdny pěkně odpočívat. Každý den s nádobou zatřeste. Po třech týdnech můžete skořici vytáhnout a olej skladovat na chladném místě.

Zdroj: rehabilitace.info, ireceptar.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz