Použité čajové sáčky ještě využijete proti zápachu i pro krásné vlasy

Zdroj: Shutterstock

Podzim je období, ke kterému neodmyslitelně patří nejen dýně a barevné listí, ale také pití čaje. Většina z nás si tento horký nápoj vychutnává na podzim mnohem více a ve větší míře než kdy jindy během roku.

Nejčastěji sáhneme po klasice – tedy čaji v sáčku. K dostání jich je tolik, že si na své, co se týče chuti, dokáže přijít úplně každý. Čím více čaje vypijeme, tím více „odpadu“ v podobě čajových sáčků nám vzniká. Většina lidí čajové sáčky vyhazuje, a to je škoda. Dají se totiž skvěle využít.

Poradí si se zápachem

Už se vám někdy stalo, že jste otevřeli dveře lednice a do nosu vás udeřil nepříjemný odér? V lednici se často mísí různé vůně a pachy a jejich kombinace nevoní vždy zrovna vábně.

Jak bojovat proti zápachu v lednici? Právě to je situace, kdy znovu využijete čajové sáčky. Web Bob Vila radí vložit několik sáčků do lednice, kde do sebe absorbují pachy, a po zápachu z lednice tak nebude ani památky.

Odpudí hlodavce

Řešíte doma nezvané hosty v podobě myší? Mít doma myši rozhodně není nic příjemného. Jak je odradit od návštěvy vašeho domova?

I tady lze využít čajové sáčky, které již předtím posloužily pro přípravu vašeho oblíbeného čaje – konkrétně mátový čaj. Hlodavci totiž zrovna dvakrát nemusí aroma máty peprné, proto stačí čajové sáčky umístit na potřebná místa, a myši se jim vyhnou.

Poslouží do kompostu

Smíchejte použité čajové sáčky nebo listy v hromadě kompostu, abyste podpořili růst prospěšných bakterií. Čajové lístky také zadržují vlhkost, což může pomoci urychlit proces rozkladu.

Zde je třeba nejdřív zjistit, které sáčky jsou kompostovatelné, protože ne všechny se nutně musí rozložit.
Je logické, že takové sáčky na kompost nepoužíváme.

Prospěje vlasům

Podle webu Home – How Stuff Works lze čajové sáčky použít při péči o vlasy. Jak na to? Použité čajové sáčky (3–4) zalijte teplou vodou a nechte je louhovat. Až si umyjete vlasy běžným způsobem, opláchněte si je právě tímto „odvarem“. Vlasy už poté neoplachujte.

Zbaví ruce zápachu

Určitě se i vám někdy stalo, že jste zpracovávali například česnek nebo cibuli – aromatické potraviny, jejichž typická vůně vám pak ulpěla na rukou.

Někdy nepomůže umýt si ruce mýdlem a třeba i několik hodin poté, co jste s danou surovinou pracovali, ji z rukou cítíte. Jak se odéru zbavit? Příště to zkuste s čajovým sáčkem. Použijte ho stejně jako běžné mýdlo – čajové lístky nepříjemné pachy zaženou.

Zdroj: bobvila.com, home.howstuffworks.com, onegoodthingbyjillee.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz