Vyrobte si domácí WC blok. Vyjde levněji než ten z obchodu

Zdroj: Shutterstock

Čistá toaleta je vizitkou správné hospodyně. I když její úklid nepatří k nejoblíbenějším činnostem, udržovat WC v čistotě je zkrátka nutnost. Není přitom potřeba utrácet za drahé prostředky nebo si domů nosit často předražené WC bloky.

Patříte-li k lidem, kteří neustále hledají způsoby, jak v domácnosti ušetřit nějakou tu korunu, pak jste tady správně. Poradíme vám, jak na výrobu domácích WC bloků, které odvedou stejnou práci jako ty z obchodu, akorát vás vyjdou podstatně levněji.

Jak na výrobu domácího WC bloku?

Na výrobě domácího WC bloku není vůbec nic složitého. K výrobě domácích bloků do toalety potřebujete hrníček a půl jedlé sody, půl hrníčku kyseliny citronové, tři lžičky octa a 35 kapiček vámi vybraného esenciálního oleje.

Dále také budete potřebovat vařečku, misku a vykrajovátko na těsto, které už nepotřebujete. „Tvořítko je však jedna z alternativ. Můžete také použít formu na led, vystlanou potravinářskou fólií, nebo si jednoduše vytvarujete kuličky,“ radí web Babinet.

Postup je snadný

Do misky nasypte jedlou sodu a kyselinu citronovou, přilijte ocet a vše dobře promíchejte. Bude-li směs příliš sypká, přidejte ocet a naopak. Ve chvíli, kdy směs přestane pěnit, přidejte vámi vybraný esenciální olej a opět dobře promíchejte.

Na pečicí papír položte vykrajovátko, vložte do něj směs, vrch uhlaďte a poté opatrně vyklepněte. Použijete-li tvořítka na led, pak do nich směs napěchujte. Směs je potřeba nechat dostatečně vyschnout, ideálně do druhého dne.

WC čistič za pár korun

S receptem na výrobu domácího čističe přišel i web iReceptář, který k výrobě doporučuje 50 g kyseliny citronové, 50 g jedlé sody, 1,5 balení dortového želé a éterický olej.

I v tomto případě je postup výroby snadný. Nejdříve si podle návodu připravíte dortové želé, které necháte ztuhnout. Poté jej pomocí metličky rozmícháte, aby vám vznikla gelová konzistence. Následně přidáte zbylé suroviny a vše dohromady pečlivě promícháte.

Vzniklou směs pak s pomocí trychtýře nalijte do uzavíratelné nádoby a používejte podle potřeby při úklidu toalety.

Zdroj: babinet.cz, ireceptar.cz, hobby.magazinplus.cz, bydlimekvalitne.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz