Pianista: Adrien Brody kvůli roli podstoupil „hladovou dietu“. Se slzami v očích prozradil, že se na film nemůže ani podívat

Zdroj: ©Focus Features/Courtesy Everett Collection / Profimedia

Příprava na natáčení filmu nikdy není jednoduchá. Herci kolikrát podstupují i několikaměsíční přípravy, které mnohdy nezahrnují jen nutnost naučit se text. V mnoha případech jde i o tělesnou proměnu.

Mezi herce, kteří nám dokázali, že jsou ochotni se proměnit a hodně obětovat, patří i Adrien Brody. Ten pro film Pianista podstoupil náročnou hladovějící dietu.

Zhubnul 14 kilogramů

Film Pianista přinesl herci významné ocenění. Možná to nevíte, ale Adrien Brody se stal dosud nejmladším člověkem, který vyhrál Oscara za nejlepšího herce, když získal ocenění za tento film ve věku 29 let.

Musel pro to ale něco obětovat. Nebyl to jen čas, který věnoval přípravě a samotnému natáčení. Byly to i kilogramy, kterých se zbavil, aby dokázal svoji roli zahrát opravdu důvěryhodně.

„Adrien Brody ztratil 14 kg pro roli Wladyslawa Szpilmana tím, že podlehl hladovějící dietě,“ odhaluje způsob, kterým se herci podařilo zhubnout m.imdb.com.

Dodržoval hladovou dietu

Herec nikdy nebyl kdovíjak při těle a hubnout tak rozhodně nepotřeboval. Jenže filmová role si vyžadovala úbytek na váze.

Aby se dokázal zbavit více jak deseti kilogramů, začal Adrien dodržovat tzv. hladovou dietu a přiznal, že to vůbec nebylo jednoduché.

Na začátku hubnutí vážil 73 kilogramů. Úbytek necelých čtrnácti kilo tak byl na mladém muži opravdu hodně znát.

Adrien snídal denně dvě vařená vejce a zelený čaj, k obědu malé kuře a k večeři malý kousek ryby nebo kuře s dušenou zeleninou.

Na film se dívá nerad

Film je založen na memoárech Wladyslawa Szpilmana. Režisér Roman Polanski se snažil, aby byl film co nejvěrnější adaptaci, a pro mnohé diváky je těžké se na něho dívat.

I samotný herec se netají tím, že se na tento snímek dívá nerad. „Nemůžu se na ten film ani dívat. Nemůžu. Trochu pláču, když o tom mluvím,“ řekl pro independent.co.uk.

Důvodem není jen samotný obsah filmu pojednávající o temné minulosti, ale také vzpomínky na to, co všechno musel herec pro roli obětovat a jak náročné to pro něho bylo.

Porazil stovky konkurentů

O roli ve filmu Pianista byl obrovský zájem. Režisér ale nebyl spokojený se zájemci, kteří se přihlásili na casting. Odmítl jich několik stovek.

Adrien tak nad všemi uchazeči vyhrál a rozhodnutí režiséra obsadit ho do hlavní role se ukázalo jako dokonalé. Málokterý jiný herec by byl pro onu roli lepší nežli právě Adrien Brody.

Zdroj: m.imdb.com, independent.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz