Zelený sršeň: Seth Rogen zhubnul 14 kilogramů za pouhých deset týdnů. Musel tomu mnohé obětovat

Zdroj: Profimedia

Úbytek hmotnosti kvůli roli není ve světě filmu žádnou novinkou. Již mnoho herců dokázalo, že jsou pro filmovou roli ochotni mnohé obětovat. Zatímco někteří mají na přípravu na natáčení a s ním spojené hubnutí i několik měsíců, jiní to musí stihnout daleko rychleji.

Jedním z takových herců, kteří nedostali příliš mnoho času na svoji tělesnou proměnu, byl i oblíbenec u žen a dívek Seth Rogen. Pro roli ve filmu Zelený sršeň ztratil značnou část své hmotnosti za poměrně krátký časový úsek.

Miláček komediální scény

Seth Rogen je americký herec narozený v Kanadě, známý především pro humorné role v mnoha filmových trhácích.

Rogen začal svou kariéru jako stand-up komik a díky své tvrdé práci a odhodlání se prosadil v Hollywoodu.

Svého času jsme ho mohli vídat jako tzv. mohutného chlapíka, který měl do postavy modela hodně daleko. Vše se ale změnilo, když chtěl získat roli ve filmu Zelený sršeň.

Skoro 14 kilogramů za 10 týdnů

„Baculatá komediální hvězda zhubla necelých 14 kilogramů jen za 10 týdnů pouhou úpravou jídelníčku,“ vysvětluje fabbon.com.

Sethovi se podařilo shodit nadbytečná kila jen tím, že dodržoval upravený jídelníček, který mu na míru sestavil výživový specialista.

Jenže ztratit skoro 14 kilogramů není jen tak. Hlavním problémem, kterému čelili během cesty hubnutí, bylo ochabnutí kůže.

Trenér Setha Rogena navrhl, že kontinuální silový trénink pomůže s problémem. Proto herec začal třikrát týdně cvičit a v posilovně trávil dvě hodiny.

Jak vypadal jeho jídelníček?

Snídaně byla zaměřená na přísun bílkovin, nesmělo chybět čerstvé ovoce. Nejčastěji snídal ovesné vločky, vejce nebo kousek uzeného lososa. Miluje banány a grapefruity.

Seth také musel dodržovat svačiny, které měly za úkol potlačit jeho hlad a chutě na nezdravá jídla. K obědu následovala strava bohatá na vlákninu a bílkoviny.

Proteinová část složená z vajec, mořských plodů a kuřecího masa. Část vlákniny se skládala ze všech druhů organické zeleniny.

Večeře obsahovaly jen minimum sacharidů. Hercovi se tak v rámci posledního jídla dne na talíři objevoval losos, beztučné krůtí maso, kuřecí prsa, vepřová panenka, treska a čerstvé sashimi. Jako přílohu nejčastěji volil cuketu, papriku, hlávkový salát, zelí, mrkev a čerstvý květák.

Hubnutí je těžké

Oblíbený herec, kterého známe s širokým úsměvem na rtech a humorem, který mu rozhodně není cizí, se nechal slyšet, že hubnutí opravdu nebylo jednoduché.

„Lidé by měli zůstat tlustí, protože hubnutí je opravdu těžké,“ cituje jeho slova independent.co.uk. Podle Setha to bylo velmi náročných 10 týdnů.

Zdroj: fabbon.com, independent.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz