Ovesné vločky jsou zdravé, nemusíte je ale pouze konzumovat. Připravte si z nich masku na pleť

Zdroj: Shutterstock

Ovesné vločky jsou potravina, která se velmi často doporučuje při dietě. Jsou málo kalorické, ale zároveň syté. Zpracovat se dají nasladko i naslano. Napadlo vás ale někdy, že je nemusíte vždy pouze konzumovat?

Vločky obsahují velké množství vlákniny. Jsou prospěšné pro náš nervový systém, jelikož v nich najdeme také vitamíny B1, B5 a E, uvádí Medical News Today. Kromě toho, že je pro nás vhodná jejich konzumace, mohou nám ale pomoci i jinak.

Vločky pro krásu

Ovesné vločky mohou působit blahodárně také v případě, že je nanesete na svou pokožku. Pokud například trpíte na akné a máte na obličeji nepříjemné pupínky, vytvořte v mikrovlnce z vody a vloček kaši, kterou si na postižená místa natřete.

Ovesné vločky obsahují saponiny, které pomáhají odstraňovat nečistoty a mastnotu, vysvětluje Food NDTV. Pokud ke směsi navíc přidáte med a nanasete ji krouživými pohyby na tváře, zbavíte se akné po několika dnech.

V případě, že je vaše pokožka poškozená sluncem, smíchejte ovesné vločky s bílým jogurtem a nechte chladivou směs na popáleném místě působit. Zranění se bude daleko rychleji hojit, ujišťuje Times of India.

Proti stárnutí

Vločky nejsou jenom lékem na problémy, které už máte. Mohou být také prevencí proti těm, které by mohly nastat. Pokud se bojíte například předčasného stárnutí pleti, máme pro vás jednoduchý recept.

Smíchejte v misce mléko, med, ovesné vločky a lněný olej. Směs potom používejte dvakrát denně a vždy ji nechte 5 minut působit. A to především v oblasti čela, kde se nejčastěji tvoří vrásky. Právě proti těm tato domácí maska totiž bojuje.

Zdroj: Times of India, Medical News Today, Your Beauty, Food NDTV

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz