Ne všechno, co se říká o pivu, je pravda. Vyvrátíme některé mýty

Zdroj: Shutterstock

O pivu se říká mnoho věcí. Ne všemu by ale měl člověk věřit. V Česku je chmelový nápoj velmi oblíbeným, mnoho lidí ale přesto stále vnímá některé informace mylně. Které jsou ty nejznámější mýty o pivu?

Pití piva může způsobit u člověka takzvaný „pivní pupek“. Alespoň si to tedy mnoho lidí myslí. Přitom pravda je jiná. Nápoj nás sice může nadýmat a způsobit dočasně nafouknuté břicho, na přibírání v jeho oblasti ale žádný důkaz není.

A to je jen jeden z mnoha mýtů, kterým lidé věří. Pokud patříte k pivním nadšencům, nebo naopak z nějakého důvodu nemáte nápoj rádi, podívejte se na neznámější informace o pivu, které nikdy nebyly pravdou.

Tmavé pivo je zdravější

Říká se, že jedno pivo denně je zdravé, pokud si ale dáte pivo černé, uděláte tělu ještě větší radost. To je ale nesmysl. Není nijak prokázáno, že by tmavé pivo bylo zdravější než to světlé, záleží na mnoha faktorech a obecně se to takto posoudit rozhodně nedá.

Točené pivo způsobí kocovinu snadněji

Mnoho lidí má za to, že točené pivo je kvalitnější než to, které si koupíte v lahvi nebo v plechovce. Logicky je potom také pravděpodobnější, že po něm budete mít větší kocovinu.

To ale podle serveru The Daily Meal není pravda. Není nijak prokázáno, že po čepovaném pivu budete mít kocovinu rychleji nebo větší než po tom lahvovém z obchodu. Pokud je stejné jeho množství, budou stejné i následky.

Jedině ledové pivo

Mnoho milovníků piva si myslí, že by měl být nápoj servírován co nejvíce studený. Koneckonců i Argema ve své písni zpívá o orosené lahvi. Jenomže pravda je, že některá piva chutnají nejlépe při pokojové teplotě.

Existují dokonce druhy, které jsou prokazatelně nejchutnější, když jsou mírně zahřáté. Ačkoli si to mnoho z vás nejspíš nedovede představit a vždy dáte přednost pivu studenému, není pravidlem, že čím ledovější, tím lepší.

Pivo je špatné pro lidské zdraví

Někteří lidé si myslí, že pivo je pro nás nezdravé. Samozřejmě je pravda, že všeho moc škodí, pokud si ale dáte jedno pivo denně, snížíte naopak riziko cukrovky, vybudujete si silnější kosti a zvýšíte výkon mozku, uvádí Food Republic.

Zdroj: Food Republic, Your Beer Friend, The Daily Meal

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz