Zkuste křupavý salát podle Cameron Diaz. Zlepší každé letní odpoledne

Zdroj: Andrey Bayda / Shutterstock

Modelce a herečce Cameron Diaz je už 50 let. Při pohledu na ni by ale mnozí tipovali méně. Vypadá ve svém věku skvěle a je to samozřejmě i díky jejímu životnímu stylu a tomu, jak se stravuje. Připravte si letos v létě salát, který Cameron pravidelně sama ráda konzumuje.

Ovoce a zelenina v jejím jídelníčku tvoří výraznou část. Díky tomu se herečka udržuje v dokonalé kondici. Má ráda lehká jídla a jedním z příkladů je právě i křupavý salát, který si velmi snadno můžete připravit i doma.

Pro dokonalý den

„Když sním o svém ideálním letním odpoledni, řekněme o sobotě na konci července, zahrnuje to čerstvý letní salát, sklenici dobrého vína a společnost dobrých přátel,“ nechala se kdysi podle webu All Recipes Cameron Diaz slyšet.

Jak ale vlastně salát, který dělá její letní odpoledne dokonalým, vypadá? Na jeho přípravu budete potřebovat hlávkový salát, hrášek, mrkev, okurku, mango a avokádo.

Dále si připravte kešu oříšky, javorový sirup, limetkovou šťávu, hořčici, zázvor a rýžový ocet. Potom ještě můžete použít také nějaké bylinky, Cameron osobně volí bazalku a koriandr.

Křupavý salát

Ovoce a zeleninu nakrájejte na větší kousky a smíchejte. Oříšky, javorový sirup, limetkovou šťávu, hořčici, zázvor a rýžový ocet dejte do mixéru a smíchejte na hladkou kaši.

Tu potom nalijte do salátu a přidejte ještě bylinky. Díky tomu bude jídlo nejen svěží a chutné, ale také nádherně křupavé. Zelenina společně s ořechovou zálivkou vytvoří dokonalou harmonii chutí, která zlepší léto i vám.

Salát si můžete dopřát pravidelně, v letních dnech je ale nejvíce osvěžující a skvěle se hodí například i jako doplňkové jídlo na nějakou zahradní grilovací párty. Jakmile ho jednou ochutnáte, už nebudete chtít nikdy jíst žádný jiný.

Zdroj: All Recipes, The Evergirl

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz