Královská rodina pod drobnohledem: Královna Alžběta II. jí banány nožem a vidličkou, stojí za tím kuriózní skutečnost

Zdroj: Shaun Jeffers / Shutterstock.com

Britská královská rodina je neustále pod drobnohledem veřejnosti. Všichni touží vidět, jak rodina žije, a je tak v hledáčku nejen fanoušků, kteří rodině nepřejí nic zlého, tak i paparazzi, již naopak touží po nějaké té senzaci.

Není se tak čemu divit, že si všichni členové britské královské rodiny dávají pozor na své chování a dodržují určité zvyklosti, které mají za úkol je svým způsobem chránit.

Stravovací zvyklosti

V každé rodině mají nějaké zvyky a ta britská není výjimkou. Jen se zkrátka mnohem více řeší. Má své návyky, i co se jídla týče.

Nejednou už dokázali lidi po celém světě fascinovat. Co třeba sama královna? Tušíte, proč ji nikdy neuvidíte jíst banán klasickým způsobem?

Většina lidí to neví. Každý z nás jí banán naprosto jednoduše. Sloupneme slupku a s chutí se zakousneme do sladkého banánu ukrývajícího se pod vesele žlutou vrstvou.

Britská královna to ale takhle nedělá a má k tomu svůj důvod. Pokud netušíte, proč nejí banány tak, jako zbytek světa, čtěte dál.

Proč královna nejí banán tradičním způsobem?

„Královna Alžběta II. jí banány nožem a vidličkou, aby nevypadala jako opice,“ prozradil insider.com. O tomto jejím zvyku promluvil bývalý královský kuchař Darren McGrady.

Šéfkuchař původně prozradil kuriózní skutečnost ve své knize. Prozradil, že královnou preferovanou metodou konzumace banánů je odříznout horní a spodní část a podélně rozříznout slupku, aby se dala snadno odstranit.

Následně banán nakrájí na malé kousky, které se pak dají konzumovat za pomocí vidličky, kterou se napichují. Hodně zvláštní způsob, co myslíte?

Není to jen o banánech

Ukázalo se, že pochutnat si na banánu a nadále si udržet eleganci hodnou královny není tak jednoduché, ale královna si s tím poradila.

V jejím případě to ale není jen o banánech. Věděli jste například, že nikdy nesní česnek? Je to z toho důvodu, že se setkává a zdraví s tolika lidmi. Česnekový dech rozhodně není nic, čím by je chtěla královna, potažmo celá královská rodina, překvapit.

„Korýši jsou také zakázanou oblastí, protože jsou jednou z potravin, které s největší pravděpodobností způsobují otravu jídlem,“ odhaluje další stravovací zvyk královské rodiny mirror.co.uk.

Zdroj: insider.com, mirror.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz