Shailene Woodley se přiznala k tomu, že jí hlínu. Zmínila, co ji k tomu vede, a svým výrokem zaskočila fanoušky

Zdroj: Ga Fullner / Shutterstock.com

Sympatickou herečku Shailene Woodley jsme mohli vidět například ve filmu Divergence nebo hořkosladkém snímku Hvězdy nám nepřály. Proslavila ji ale i jedna netradiční věc.

Herečka se dostala do pozornosti milionů lidí po celém světě nejen díky svým hereckým rolím, ale také díky přiznání, že jí jednu hodně neobvyklou věc.

Tohle by vás napadlo?

Kdekdo z nás to jistě vyzkoušel, když jsme byli malí. Děti jsou totiž hodně zvídavé a v tom tzv. „telecím“ věku často strčí do pusy ledasco.

Koho by ale napadlo jíst hlínu i tehdy, když je dávno dospělý a když se od něj očekává, že už má dostatek rozumu na to, aby věděl, že hlína do pusy nepatří?

Proto vás možná překvapí, ba dokonce zaskočí, že se krásná Shailene Woodley přiznala k tomu, že jí hlínu. Věděli jste to?

Má pro to svůj důvod

Informace o tom, že Shailene dobrovolně pojídá jíl, zaskočila nejen její fanoušky, ale bezesporu vyvolala otázku „proč?“ asi v každém, kdo se o tom dozvěděl.

Sympatická brunetka pro to má svůj důvod: „Hlína se váže na jiné materiály ve vašem těle a pomáhá vašemu tělu vylučovat ty materiály, které pro vás nejsou nutně nejlepší,“ cituje hereččino vysvětlení theguardian.com.

Jinými slovy je Shailene přesvědčená, že konzumace hlíny, potažmo konkrétně jílu, má na zdraví blahodárný vliv a nemůže tělu uškodit. Ba spíše naopak.

Kde na to přišla?

Jistě vás zajímá, jak se k této informaci herečka dostala. I na to existuje vysvětlení, kterým se Shailene ani trochu netají.

Při cestě taxíkem se dala do řeči s řidičem. Zeptala se ho, odkud pochází, a on jí odpověděl, že emigroval z Afriky. Také jí vyprávěl o tom, jak těhotné ženy v jeho zemi konzumují hlínu.

Je pravdou, že lidé v Africe a na Středním východě pojídají hlínu. „Je to však většinou proto, že trpí nedostatkem zinku,“ vysvětluje mashed.com.

Tím herečka netrpí. Je také známo, že někdy těhotné ženy touží po hlíně, jednoduše na ni mají chuť. I těhotným ženám často chybí minerály, které stojí za těmito „zemitými“ chutěmi.

Přidala svoji zkušenost

Shailene přidala také svoji zkušenost. I jedna její kamarádka totiž začala jíst hlínu a jednoho dne jí volala, že její stolice i moč jsou cítit kovem.

S tímto stavem se pak setkala i sama herečka, která dodala, že měla dokonce pocit, že i ona sama je cítit kovem.

I přesto, že se konzumací hlíny netají, nabádá k tomu, aby ten, kdo to chce zkusit, nejdříve hledal informace, než se do pojídání jílu pustí.

Zdroj: mashed.com, theguardian.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz