Matthew Fox zhubl téměř pětinu své hmotnosti kvůli roli ve filmu Vražedná hra. Jeho matka mu pěkně vyčinila

Zdroj: Profimedia

Rozhodně není jediným hercem, který byl ochotný pro roli ve filmu hodně obětovat, jeho odhodlání si ale zaslouží potlesk. Matthew Fox, kterému se často přezdívá „ztracený“ pro jeho roli v seriálu Ztraceni, kvůli roli ve filmu Vražedná hra rapidně zhubl.

Matthew Fox právem patří mezi nejoblíbenější herce. Všichni si ho spojujeme s legendárním seriálem Ztraceni, ve kterém měl hlavní roli, a celému světu se tak vryl do paměti jako Jack Shephard.

Pro roli cokoli

Je hodně herců, kteří berou svoje herecké poslání velmi vážně a každou svoji filmovou roli chtějí odehrát opravdu věrohodně.

Matthew Fox patří mezi ně, protože kvůli roli potetovaného sériového vraha ve filmu Vražedná hra opravdu hodně zhubl.

Shodil téměř pětinu své hmotnosti, což se samozřejmě vyplatilo. Ve filmu jednoznačně exceloval a divák mu jeho roli věřil od začátku až do samotného konce.

Jeho matka nebyla nadšená

Pro herce samozřejmě nebylo jednoduché zhubnout tolik kilogramů, ale odhodlání mu rozhodně nechybělo. A za to klobouk dolů.

Pokud z toho ale někdo neměl radost, pak to byla jeho maminka. „Moje matka to nenáviděla,“ přiznal Matthew pro eonline.com.

Jeho maminka je Italka a podle Matthewa opravdu fantasticky vaří. A jak už to tak bývá, každá máma nejraději vaří pro své děti. A v tomto případě tomu nebylo jinak.

Herec se netajil tím, že jeho maminku opravdu štvalo, že svého syna nemohla pohostit svými vyhlášenými dobrotami.

Šel na to jinak

Matthew hubl pod dohledem trenéra Simona Watersona. „Chtěli jsme vybudovat postavu, která bude pro roli vypadat přirozeně,“ cituje trenérova slova web boredpanda.com.

Místo toho, aby Matthew drasticky omezil svůj kalorický příjem, jako to dělá většina herců snažících se zhubnout, šel na to společně s trenérem úplně jinak.

Samozřejmě došlo i na úpravu jídelníčku, daleko větší roli však hrála opravdu tvrdá dřina v posilovně, kde Matthew často trénoval.

Stálo to za to

Nebyla to jednoduchá cesta a sám herec přiznal, že ne vždy ho to bavilo, natož aby si celou tu práci a neskutečnou dřinu užíval.

Ve finále ale přiznal, že to stálo za to. „Když totiž viděl své fotky v novinách, málem se nepoznal. „Skoro jsem ani nemohl uvěřit, že jsem to já,“ píše o hercových slovech digitalspy.com.

Je jasné, že pro roli hodně obětoval, ale jeho výkon ve filmu byl excelentní. Od první do poslední minuty uvěřitelný. A o to šlo.

Zdroj: eonline.com, boredpanda.com, digitalspy.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz