Boubelka Tess Holliday: „Mám anorexii.“ Svým výrokem šokovala širokou veřejnost

Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Tess Holliday je známá plus size modelka a také zapálená aktivistka, která se přiznala k tomu, že je anorektička. Její odhalení mnohé zaskočilo, protože jen málokdo by to do sympatické boubelky řekl.

Na svém Twitteru otevřeně přiznala, že se z poruchy příjmu potravy zotavuje. Plně si uvědomuje, že má problém, ale už se o něm nestydí mluvit nahlas.

Potýkala se s diskriminací

Pokud uvidíte fotografii Tess Holliday, jako první si všimnete její boubelaté postavy. Ano, tahle modelka rozhodně nemá dokonalé míry a dobře to o sobě ví.

Právě díky váze se často potýkala s problémy. Lidé se jí posmívali, psali jí nechutné komentáře pod fotky. Setkala se s diskriminací jen proto, že je při těle.

Podporovali ji v hubnutí

Jakmile modelka začala hubnout, samozřejmě to nezůstalo bez pozornosti. Nejen její fanoušci, ale celý svět si toho logicky začal všímat.

Její váha se změnila, ale co za tím stálo, většina lidí netušila. „Ano, zhubla jsem – léčím se z poruchy příjmu potravy a poprvé v celém životě pravidelně krmím své tělo,“ cituje Tess self.com.

Pod fotografiemi byly tisíce komentářů, kde jí fanoušci psali, že vypadá dobře. Někteří psali, ať v hubnutí pokračuje. Jenže nikdo nevěděl, že právě tato slova podpory mohou Tess srazit zase na dno.

Holliday napsala, že komentáře o váze jsou peklo. Podle ní jsou pro lidi, jako je ona, kteří se snaží uzdravit svůj vztah se svým tělem, velmi zraňující a mohou být i silně demotivační.

Anorexie se netýká jen hubených

Usměvavá modelka se přiznala zčásti také proto, aby konečně zbořila předsudek, že se anorexie týká jen hubených lidí, kteří chtějí být ještě hubenější.

Tess napsala: „Jsem výsledkem kultury, která oslavuje hubenost a přirovnává ji k vysoké hodnotě,“ píše theguardian.com. Nyní je šťastná, že se konečně může postarat o své tělo.

Uvědomuje si, jak moc ho dlouhou dobu trápila tím, že nejedla. Nevypadala na to, lidé by to do ní neřekli. Přesto bojovala s anorexií a dlouho s ní bojovala tiše.

Její přiznání ovlivnilo a jistě ještě ovlivní mnoho lidí. O anorexii je potřeba mluvit nahlas, především tak musí mluvit lidé, kteří mají tak velký dosah jako právě tahle plus size modelka.

Zdroj: self.com, theguardian.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz