Zhubněte na dětské výživě: Tracy Anderson světu představila internetový fenomén, který vás vrátí do dětství

Zdroj: Shutterstock

Není to ani zdaleka poprvé, co vás informujeme o nějaké hodně bláznivé, skoro až bizarní dietě. Ani v dnešním článku to nebude jinak. Opět tu totiž máme dietu, která se bezesporu řadí mezi ty pořádně ujeté.

Ruku na srdce: napadlo by vás zhubnout s pomocí dětské výživy? Pokud ne, pak věřte, že někoho před vámi už to napadlo.

Původně internetový fenomén

Dieta zahrnující dětskou výživu rozhodně není mezi dietami pražádným nováčkem. Tento původně internetový fenomén údajně založila trenérka celebrit Tracy Anderson.

O co v této dietě jde? „Nahrazení jednoho nebo dvou jídel nebo svačin denně dětskou výživou,“ odhaluje webmd.com.

Jinými slovy si místo jednoho či dvou klasických jídel během dne dáte skleničku dětské přesnídávky. Výběr příchutě necháme na vás.

Ovocné, zeleninové i masové příkrmy

Pokud máte děti, pak určitě víte, že jsou regály v obchodech doslova přeplněné mnoha druhy dětských příkrmů.

Existují nejen takové ty klasické, které známe všichni – ovocné přesnídávky, například meruňkové, jablečné nebo slaďoučké broskvové.

Dítěti můžete koupit i příkrm zeleninový či masový – nebo kombinaci. Rozhodně je z čeho vybírat, díky čemuž se zdá, že by tato zvláštní dieta nemusela být až tak hrozná.

Mnohem větší extrém

Internetem koluje ještě extrémnější varianta této diety, která je už sama o sobě dost bizarní. Tato dieta, která je zase o pořádný kus dál, totiž nabádá pouze ke konzumaci dětské výživy.

„Při této dietě nahradíte všechna jídla dětskými příkrmy,“ vysvětluje healthline.com. Oproti výše zmíněnému, kdy přesnídávkou nahradíte jedno či dvě jídla, tady nejíte nic jiného než jen přesnídávky určené pro děti.

Jak to vypadá v praxi? Ke snídani si dáte pět sklenic přesnídávky, k obědu dalších pět, k odpolední svačině slupnete jen dvě skleničky a k večeři další dvě až tři.

Zní to bláznivě? Rozhodně to bláznivé je. Dieta slibuje úbytek hmotnosti, což je vcelku logické, protože rapidně snížíte svůj kalorický příjem.

Skutečně zhubnete?

Zatímco první typ diety, při kterém nahradíte jedno či dvě jídla denně dětskou výživou, je určen spíše k udržování ideální hmotnosti, druhá slibuje úbytek na váze.

V obou případech je ale nutné počítat s tím, že jakmile se vrátíte ke svému běžnému stravování, naberete případně ztracená kila zpátky. A pravděpodobně i s několika jejich kamarády v podobě kilogramů navíc jako bonus.

Zdroj: webmd.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz