Jídlo jako afrodiziakum: Je až k neuvěření, co lidé ve světě strčí do pusy kvůli zvýšení libida

Zdroj: Shutterstock

Jídlo a erotika spolu úzce souvisí a lidé některým pokrmům a surovinám přisuzují schopnost zvýšit libido. Mezi afrodiziaka se dokonce dostaly i potraviny, které svým tvarem připomínají genitálie a ani nemusí obsahovat nic zvláštního.

Caldo de Cardán

Z Bolívie pochází polévka z býčího penisu, která má mít celou řadu blahodárných účinků. Je označována jako přírodní viagra nebo dostupný zdroj energie přirovnávaný k energetickému nápoji. Polévka je navíc doporučená jako lék na kocovinu.

Tajemství přípravy je v dlouhém vaření, které by mělo trvat alespoň 10 hodin. Nejlepších účinků se dosáhne konzumací horkého vývaru. Býčí penisy nejsou moc chutné, proto se do polévky přidává celá řada dalších ingrediencí, jako jsou kousky hovězího, jehněčího a kuřecího masa, brambory, vejce a nakrájená cibule.

Njuda

Na dovolené v jižní části Itálie je možné ochutnat v Kalábrii masovou pomazánku, která je vyrobená z vepřového masa a směsi pálivých a sladkých feferonek. Pomazánka se dělá z levnějších kusů masa, plní se do střívek a udí se. Vznikne tak roztíratelná klobáska, která se nechává 18 měsíců zrát a poté se konzumuje. Pro svou barvu a konzistenci si vysloužila označení „červená nutella“.

Geabula

Tyto mořské plody můžete najít na jihokorejském tržišti a ve skutečnosti jde o mořské červy. Konzumují se nejčastěji v syrovém stavu. Konzumace je doplněna pikantní omáčkou ze sezamového oleje a soli nebo octovým dipem. Kdo si na konzumaci syrových červů netroufá, může si podezřele vypadající pochoutku ugrilovat na jehle.

Jumiles

Křupavá pochoutka pochází z Mexika a konzumace je doložená už v předkolumbovské éře, kdy sloužila jako lék, afrodiziakum a výživná svačinka. Jumiles se často jí dokonce jako živá pochoutka. Jde totiž o brouka, který údajně chutná po mátě a skořici.

Ve 30. a 40. letech minulého století byli brouci oblíbení u Indiánů, kteří kromě afrodiziakálních vlastností ocenili i účinnost proti bolesti zubů a při léčbě onemocnění ledvin, jater a žaludku.

Filipínská polévka z býčích genitálií

Na Filipínách nedají na polévku, která je v restauracích označována jako „číslo pět“, dopustit. Muži věří, že po konzumaci získají mužnost býka. Polévka z býčích penisů a varlat je součástí lidové tradice a existuje celá řada tajných receptur.

Míchaný nápoj z mechu

Muži z Jamajky nedají dopustit na nápoj z irského mechu. Na pohled připomíná rozpuštěnou zmrzlinu a má slanou chuť. Původem je mech z Irska, kde měl v polovině 19. století hrát významnou úlohu během hladomoru.

Irští přistěhovalci přivezli mech na Jamajku, kde se brzy rozšířil. Mech se umyje a povaří s mlékem. Přidá se vanilka, skořice a muškátový oříšek. Mech produkuje karagen, který se používá jako zahušťovadlo. To dělá nápoj viskózní a lepkavý. Existuje celá řada variant nápoje. Oblíbený je například velmi kalorický Peanut punch, který je vylepšený přidáním ořechů nebo ořechového másla.

Svačinku, která má pomáhat v sexuální sféře, můžete mít i doma. Mezi takové potraviny patří třeba čokoláda, celer, ústřice, chřest, chilli papričky, granátové jablko, vanilka, lanýže, zázvor nebo fíky.

Zdroj: atlasobscura.com, berries.com
Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz