I jídlo může být příčinou vraždy. Tito lidé byli schopni kvůli špatné večeři zabíjet

Zdroj: Shutterstock

Koho by občas nenapadlo, že by pro jídlo, na které má velkou chuť, i vraždil. Ale zůstane často jen u myšlenky. Stěží si lze tedy představit, že se něco takového opravdu mohlo stát.

Manželská hádka kvůli jídlu je příčinou tragédie

Poklidnou atmosférou indického městečka Gogwan Jalalpur se loni v létě prohnala smutná zpráva jako vichřice. Za bizarním trestným činem, který skončil tragicky, stojí nespokojený a silně opilý manžel a jeho nezvladatelná chuť na obyčejný zeleninový salát.

Muž v okrese Shamli v Uttar Pradesh kvůli salátu ztratil hlavu a vrhl se s rýčem na manželku.

Osmačtyřicetiletý Murli Kumar se vrátil domů opilý a požádal svou ženu, aby mu k jídlu hned přinesla salát. Jeho jinak poslušná choť však nedokázala jeho požadavek splnit, a proto se na ni opilec vrhl a začal ji mlátit a týrat. Celému otřesnému činu přihlížel dvaadvacetiletý syn. Ten už nakonec pohled na trpící matku nevydržel a zastal se jí.

Tím ovšem celou situaci ještě zhoršil a Kumar dál pokračoval ve svém řádění. Když ho nakonec zlost přešla, sebral se, práskl dveřmi a odešel si postěžovat na špatnou manželku do své oblíbené hospody. Tam se agresivní Ind zdržel až do půlnoci a hojně popíjel.

Drama pokračuje

Když šel domů, opět si vzpomněl na neposlušnou ženu, která mu nedokázala jeho jednoduchý požadavek splnit. A znovu v něm začala sílit zlost. Ta byla díky velkému množství alkoholu stále silnější a Kumar každým krokem nabýval přesvědčení, že ženu ještě nepotrestal dost a zaslouží si horší trest, než je obyčejný výprask.

Když přišel domů, první věc, která mu padla do oka, byl zahradnický rýč. Vzal ho a kradl se tichou domácností, kde už všichni spali. Došel až do ložnice, kde se v plné síle, ovlivněný velkou dávkou alkoholu, vrhl na nebohou spící ženu, která neměla prakticky žádnou šanci na obranu nebo útěk z místnosti.

Synova snaha nepomohla

Nezvyklý hluk vzbudil syna Ajaya, který chtěl neštěstí zabránit a matku chránil. Murli Kumar se oháněl rýčem, dokud se žena bránila. Když si uvědomil, co udělal, a zjistil, že je žena v bezvědomí, „vzal nohy na ramena“ a utekl neznámo kam.

Potlučený syn, který nedokázal masakru zabránit, alespoň přivolal pomoc. Přivolaná záchrana našla ženu v tratolišti krve, takže byla spolu se synem převezena do nemocnice. Tam bohužel těžkým poraněním podlehla. Syna se lékařům podařilo zachránit.

Vrah utekl

Policie po muži, který vraždil kvůli nezvladatelné chuti na salát, vyhlásila pátrání. Podle místních úřadů to není až tak nezvyklý jev a v zemi je podobných případů hodně.

Další zmíněné případy

V té souvislosti byla zmíněna nedávná tragédie, kdy muž zabil ženu sekerou a vlekl ji za sebou venku sto metrů po ulici. Vysílený se potom i s krvavou sekerou šel udat na policii. Zda to bylo kvůli špatné večeři, není v novinách News18 zmíněno.

Další žena zaplatila životem, když ji muž začal podezírat z nevěry. A tak jí zasadil 25 bodných ran. Tragické na celé věci bylo to, že se to stalo na rušném tržišti a hrůzné akci přihlížela celá řada lidí, kteří mohli tragédii zabránit. K životu ženy byli ale lhostejní.

Zdroj: news18.com, indianexpress.com
Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz