Pětikousková dieta: Rozlučte se se snídaní, při této dietě si doslova „jen kousnete“

Zdroj: Shutterstock

Chcete zhubnout? Nelíbí se vám, jak vypadáte? Rádi byste to změnili a shodili pár nadbytečných kilogramů? Pak možná uvažujete o držení nějaké diety.

Existuje jich tolik, že rozhodně je z čeho vybírat. Možná vám do oka padla dieta, která se tváří poměrně přijatelně. Nemá skoro žádná pravidla a mantinely. O jakou dietu jde?

Co je pětikousková dieta?

Už jste někdy něco zaslechli o pětikouskové dietě? Pokud ne, možná vás překvapí, že nějaká taková dieta vlastně existuje.

O co v této dietě jde? Vlastně je to úplně jednoduché: sníte jen pět kousků jídla k obědu a pět kousků jídla k večeři.

Jak to funguje?

Velkým lákadlem je fakt, že při této dietě můžete jíst v podstatě cokoli, na co zrovna dostanete chuť. Neexistují žádné zakázané potraviny.

„Jezte, co chcete, ale jen pět kousků,“ píše huffpost.com. Aby to ale nebylo úplně bez pravidel (což by ale jistě bylo nesmírně fajn), nějaká tu přeci jen jsou.

První pravidlo hlásá, abyste vynechali snídani. Tahle dieta rozhodně nezastává heslo, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne.

Při pětikouskové dietě prostě nesnídáte. Následuje až oběd. Při tom si můžete dát opravdu cokoli, na co máte chuť. Ale můžete si kousnout jen pětkrát.

Poté opět celý den nic nejíte. Následuje až večeře. Při té si opět můžete dát, co budete chtít, ale stejně jako u oběda smíte sníst jen pět kousků.

Hazard se zdravím?

Působí na vás pětikousková dieta lákavě? Možná se vám líbí vidina toho, že se nemusíte omezovat. A kdo ví – možná také podléháte dojmu, že když si dvakrát denně dopřejete nějaká pořádně kalorická jídla, pak si nijak neublížíte.

Jenže tahle dieta, ať zní sebelákavěji, má své stinné stránky. Stále jde o velmi drastický způsob stravování, který podle odborníků hraničí až s poruchou příjmu potravy.

I kdybyste si dvakrát za den celkem desetkrát kousli do pořádně vydatného jídla, stále nepřijmete tolik energie, kolik vaše tělo potřebuje.

Dieta tak může přinést různé zdravotní potíže. „Může způsobit vše od bušení srdce až po snížení funkce imunitního systému,“ varuje bestlifeonline.com

Možná zhubnete, ale…

S touto dietou pravděpodobně zhubnete. Zpočátku budete mít hlad, ale jak je známo – žaludek je sval, který se za nějaký čas přizpůsobí.

Dietu ale rozhodně nelze doporučit, určitě ne z dlouhodobého hlediska. Jakmile ji přestanete dodržovat, naberete kila zpátky.

Zdroj: huffpost.com, bestlifeonline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz