Horoskop: Vodnář má velké cíle a ty si žádají vhodné stravování. Ve formě je udrží dieta s vysokým obsahem bílkovin

Zdroj: Shutterstock

Vodnář (21. 1. – 20. 2.) je ze všech znamení zvěrokruhu nejprogresivnější, nejodbojnější a nejhumánnější. A přestože Vodnáři často plánují revoluci, mají také přehlíženou citlivou stránku, která vyžaduje uznání, podporu a lásku. A velké cíle si žádají také vhodné stravování.

Charakteristika Vodnářů

Ačkoliv název Vodnář odkazuje na vodu, ve skutečnosti se jedná o znamení vzdušné. Tato vzdušná znamení si nerozumí s autoritami, natož s jakoukoli institucí, která představuje tradici a dlouhodobou konvenci. Svobodomyslní a výstřední Vodnáři inklinují k neobvyklým koníčkům a nekonformnímu přístupu.

Vodnáři jsou velcí myslitelé, ale nesmí zapomínat na své nejbližší okolí. Toto znamení se může natolik soustředit na rozsáhlé reformy, že zanedbává svou rodinu a přátele a získává si pověst odtažitého a chladného společníka. Vodnáři by si měli pamatovat, že pokrok vždy začíná na mikroúrovni, a zaměřit se na empatii a soucit.

Obecné stravovací potíže

Jsou obecně silní a zdraví, s dobrou koordinací, dobře tvarovanýma nohama a štíhlými kotníky. Bývají aktivnější duševně než fyzicky, a pokud si nedávají pozor, snadno přibírají na váze. Mají sklony k problémům s krevním oběhem, kornatěním tepen, anémií a nízkým krevním tlakem.

Vodnáři potřebují zdravou stravu, aby udrželi svoji váhu na optimální úrovni. Vodnáři se rádi ponoří do projektů a činností a na vyvážená jídla jim zbývá málo času.

Vzduch ovládá nervový a oběhový systém a funkci pohybu, peristaltiky, močení a dýchání. Buněčnou solí Vodnáře je chlorid sodný – běžná kuchyňská sůl.

Nejlepším způsobem je vstřebávat chlorid sodný přirozeně, vhodnými potravinami. Patří mezi ně mořské ryby, humři, tuňáci, ústřice, špenát, ředkvičky, celer, zelí, salát, kukuřice, tykev, čočka, mandle, vlašské ořechy, jablka, broskve, hrušky, citrony a pomeranče.

Vhodné potraviny

Vodnáři by měli dodržovat dietu, která má vysoký obsah bílkovin, a jíst čerstvé ovoce, zeleninu a celozrnné pečivo.
Dalšími potravinami, které jsou pro Vodnáře velmi prospěšné, jsou kuře, řepa, brokolice, mrkev, paprika, rajčata, jahody, ananas, granátová jablka, fíky, datle, hnědá rýže, celozrnná pšenice, jogurt a přírodní sýry.

Vodnářům obvykle chybí železo, což vede k vyčerpání a depresím a problémům s krví či krevním oběhem. Proto by do svého jídelníčku měli zařadit hovězí maso, vnitřnosti, luštěniny nebo droždí.

Naopak by měli omezit kávu, protože její účinky v nich mohou probouzet nervozitu, spíše by měli vyzkoušet relaxační bylinkové čaje. Mátový, heřmánkový či šalvějový čaj mohou zmírnit napětí a regulovat krevní oběh.

Dieta s přesahem

Vodnáři často tíhnou k veganské stravě, ve které se zdrží všech produktů živočišného původu (maso, mléčné výrobky, med). Hlavní motivací je etický přesah. Mají pocit, že prospívají nejen svému tělu, ale také životnímu prostředí.

Pomoc při nedostatku energie

Energická, netrpělivá a citlivá vzdušná znamení se mohou snadno unavit kvůli své zvědavosti a neklidu. Zástupci vzdušných znamení mívají problémy se spánkem, odpočinkem a pamětí.

Proto by měli do jídelníčku zařadit dušenou zeleninu, bio chléb, lískové ořechy a vyhnout se tepelně neupravenému jídlu, kořenové zelenině, potravinám obsahující droždí a bílý cukr.

Zdroj: thesun.co.uk, astrology.care, allure.com, zodiacfresh.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz