Horoskop: Kozoroh má sklony k rychlým a viditelným výsledkům. Při hubnutí by se měl své rutině raději vyvarovat

Zdroj: Shutterstock

Účinnost hubnutí ovlivňuje mnoho faktorů. Dostatečný pohyb, vhodně sestavený jídelníček, genetické predispozice a také znamení zvěrokruhu. Kozorozi potřebují hlavně pravidelný režim a rychle viditelné výsledky.

Kozorozi a sport

Kozorozi patří mezi zemská znamení, a tudíž jsou velmi ambiciózní a organizovaní. Nevadí jim navštěvovat stále stejné studio se stejným učitelem jógy a jsou vždy perfektně připraveni. Také si hlídají pečlivě stravu, navzdory tomu však se sebou nejsou nikdy spokojení.

Upřednostňují pravidelné a předvídatelné cvičení, například jógu, a mají rádi kurzy, při kterých rychle přichází výsledek.
Mají tendenci se do všeho vrhat po hlavě a cvičení přehánět, což vede ke zbytečným úrazům. Pro Kozorohy je důležité držet se rozumných, ale pravidelných intervalů.

Kromě jógy mohou Kozorozi najít zalíbení třeba v posilování s vlastní vahou nebo nordic walkingu.

Kozorozi a dieta

Zemská znamení mají ženský náboj, jejich postava je tedy spíše ženských tvarů s vyšším podílem tuků. Znamení země tíhnou k tloustnutí, a proto se často uchylují k dietám. Postava Kozorohů však není tak statná jako u dalších zemských znamení a hubnutí probíhá snáze.

Kozorozi vždycky všechno dělají na maximum, protože disponují spoustou sebekázně a silnou vůlí. Jelikož potřebují rozdíl co nejdříve cítit, je pro ně vhodná detoxikační dieta.

Plnohodnotná detoxikační dieta jim dá pocit, že opravdu něco dělají a očišťují svůj organismus od špatných látek.
Většina diet tohoto typu zahrnuje převážně syrovou zeleninu, ovoce, vodu a ovocné šťávy, pravděpodobně tedy navíc ušetří na výdajích.

Kozorozi a jídelníček

Aby byla dieta opravdu účinná, musí se kromě změny stravování také dbát na poměr příjmu a výdaje energie a doplnit tělu chybějící živiny a minerály, aby mohl metabolismus pracovat co nejvýkonněji.

Kozorozi trpí na nedostatek fosforečnanu vápenatého. Potravinami bohatými na tento minerál jsou pomeranče, citrony, fíky, celer, zelí, pampeliška, špenát, brokolice, kukuřice, hrášek, brambory, vlašské ořechy, mandle, celozrnná pšenice, oves a hnědá rýže.

Strava s vysokým obsahem bílkovin a vápníku je pro Kozoroha nutností. Kozoroh by měl každý den zařadit do svého jídelníčku čerstvý syrový salát, čerstvé ovoce a zeleninu, libové bílkoviny, ryby, vejce, celozrnné pečivo.

Naopak by se Kozorozi měli vyhnout kořeněným jídlům, protože neprospívají jejich střevům, a rutině. Mají sklony jíst stále ty stejné pokrmy, proto je pro ně vhodné vytvořit si týdenní plán a snažit se v naplánovaných jídlech pokrýt všechny potřebné živiny.

Zdroj: yogajournal.com, thesun.co.uk, blendea.cz, zodiacfresh.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz