Horoskop: Takhle hřeší v jídle některá znamení horoskopu. Napravte své chyby

Zdroj: Shutterstock

Zdravý životní styl není jenom o pohybu a o tom, co jíte. Jde také o to, v jakém množství, kdy a za jaké situace si dáváte večeři, kolikrát týdně se stravujete venku nebo zda nevynecháváte snídani. Existuje řada návyků, které při konzumaci jídla mohou znamenat problémy.

Podle astrologů mají některá znamení větší tendence k jednotlivým zlozvykům, kvůli kterým se jim třeba nemusí dařit udržet si figuru, nebo jim bývá často těžko. Možná si myslíte, že jíst hodně ovoce a zeleniny stačí, to ale rozhodně není pravda.

Beran rád vynechá snídani

Snídaně je základ dne. Ačkoli je toto pravidlo obecně známé, řada lidí má stále pocit, že ho nemusí dodržovat. Beran ráno nemá hlad, protože se těžko smiřuje s tím, že musí v pět hodin na budík vstávat, takže nějaké jídlo rozhodně neřeší.

Jenže právě snídaně je důležitým jídlem, které vás před odchodem z domu nakopne a díky kterému nebudete mít během celého dopoledne hlad. Pokud nesnídáte, nejenže vám může být často nevolno z hladu, ale také pak daleko více obědváte, ačkoli by vám třeba jinak stačila poloviční porce.

Váhy si dopřávají jídlo v pozdních hodinách

Jedním z nejhorších návyků, který přispívá k příbytku váhy, je jídlo v nočních hodinách. Lidé, kteří se narodili ve znamení Vah, mají s tímto zlozvykem velký problém. Večeři si dají třeba v deset večer, často se budí a v noci chodí vyjídat ledničku. Zbavte se ale tohoto návyku dříve, než bude pozdě.

Rak jí za pochodu

Rak se jednoduše nedokáže zastavit. Jídlo by měl člověk prožít v klidu, sednout si s ním, najíst se bez nervů a bez stresu. Rak ale nedokáže nechat rozdělanou práci ležet, takže zatímco jednou rukou drží vidličku, tou druhou cvaká do počítače. To pro psychický ani fyzický stav člověka rozhodně není zdravé.

Kozoroh na pět jídel denně nemá čas

Člověk by měl jíst menší porce a raději několikrát denně. Snídani by měl mít menší, ale vynechat ji rozhodně není vhodné. Dopolední svačina pak zažene největší hlad do oběda. To stejné platí o odpolední svačině, která vyplní místo mezi obědem a večeří.

Jenomže Kozoroh nemá čas na to, aby jedl pětkrát denně. Ráno tak zhltne něco malého, ve dvě se naobědvá a k večeru sní studenou večeři. Má navíc kvůli tomu také tendenci se během dne přejídat, především oběd pak jí mnohem vydatnější, než by měl. Zatočte s tímto zlozvykem jednou provždy a nastolte režim, díky kterému se budete cítit lépe.

Lev málokdy zařadí do jídelníčku čerstvé potraviny

Největším prohřeškem Lva je to, že si místo oběda koupí do práce bagetu nebo nějaký ten polotovar. Čerstvé potraviny, ze kterých si sám něco uvaří, zařadí na jídelníček jen málokdy. Pokud by to ale vyzkoušel, zjistil by, že se jeho fyzický stav hned zlepší.

Zdroj: Your tango, Times of India, Pinkvilla

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz